18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

na bogato

Kinga Duda z nową fuchą! Tatuś załatwił?

07.10.2020  13:37
Kinga Duda ma nową pracę?
Kinga Duda ma nową pracę? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kinga Duda nie zwalnia - walczy o swoją karierę. Córka prezydenta ma dwie prace. Jedną u ojca, drugą w prestiżowej kancelarii prawniczej!

Kinga Duda powraca i to znów cała na biało. Córka prezydenta Andrzeja Dudy w lipcu wróciła do Polski, by wesprzeć ojca w finale kampanii prezydenckiej. Choć przez ostatnie miesiące mieszkała w Londynie, gdzie świetnie sobie radziła, latem została w ojczyźnie i zaczęła pracę u taty.

Informacja o objęciu przez Kingę Dudę funkcji doradcy społecznego prezydenta oburzyła Polaków. Nic dziwnego - obywatele czytają to bowiem jako skrajny przypadek nepotyzmu. Kancelaria Prezydenta szybko zaczęła przekonywać, że Kinga jest wolontariuszką i pracuje bez wynagrodzenia, w ostatnich dniach okazało się jednak, że za jej pracę płacimy całkiem sporo. A to nie koniec.

Kinga Duda ma nową pracę?

Córka prezydenta nie zwalnia tempa i poza pracą u ojca, kontynuuje karierę prawniczą (chyba). Fotoreporterzy "Faktu" przyłapali ją bowiem, gdy szybkim krokiem zmierzała do pracy w kancelarii, z którą była już związana w 2019 roku.

To prestiżowa warszawska firma, jedna z najlepszych kancelarii w kraju - Maruta Wachta. Kinga Duda pracowała tam na przełomie 2019 i 2019 roku (przez 3 miesiące) jako Junior Associate. Później wyjechała na staż do Londynu.

Kinga Duda prawniczką?

Czym w kancelarii zajmuje się dziś Kinga Duda? Stawia pierwsze kroki jako prawniczka, a może parzy kawę i kseruje dokumenty? Tego jak na razie nie wiadomo, bo ani ona sama, ani przedstawiciele firmy, póki co sprawy nie komentują. Kinga nie pochwaliła się nawet nową pracą w portalu LinkedIn, gdzie od dawna prężnie dokumentuje swój zawodowy rozwój.

Co ciekawe, jak donosi Fakt, Kinga Duda może liczyć na specjalne względy - nie nowego pracodawcy, a rządu. W drodze do pracy towarzyszył jej ochroniaż - funkcjonariusz SOP, do kancelarii zawiozła ją zaś służbowa, rządowa limuzyna. Tymczasem - choć pracuje u ojca - jak na razie nikt wśród obywateli jej w tej pracy nie widział. A podobno ma Kinga pełne ręce roboty - zajmuje się projektem dotyczącym sędziów pokoju.

Czytaj także
Przeczytaj więcej