18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Rym-cym-cym, z d*py dym"

Kinga Preis przeżyła dramat! Ujawniła co zrobił jej polski aktor!

Wojciech Kozicki
21.05.2022  13:09
Kinga Preis opisała swój dramat na studiach aktorskich w Krakowie, Czym była fuksówka?
Kinga Preis opisała swój dramat na studiach aktorskich w Krakowie, Czym była fuksówka? Fot: Piotr WYGODA/East News

Kinga Preis to wybitnapolska aktorka, której role filmowe, serialowe i teatralne to perły polskiej kultury. Wyznała jednak, że jej kariera aktorska ma też mroczną stronę i musiała przeżyć dramat na studiach aktorskich, by zostać gwiazdą. Co zrobił jej Robert Więckiewicz?

Kinga Preis to aktora totalna, genialna i niepodrabialna. Nie bez powodu odcisk dłoni Kingi Preis znajduje się w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Zagrała przecież wyśmienite role w takich produkcjach jak „Samotność w sieci”, „Komornik”, „Karol, człowiek, który został papieżem”, „Bogowie”, „Stulecie winnych”, „Rysa”, „Róża”, „Sala samobójców”, „Dom zły”, „Nigdy w życiu”, a na deskach teatru wcieliła się w Różę Szwejcer w „Golgocie wrocławskiej”. To przecież niezastąpiona gospodyni z serialu „Ojciec Mateusz” oraz Urszula z „Prawa Agaty”! Realizuje się z powodzeniem jako wokalistka oraz w dubbingu. W jednym z ostatnich wywiadów wyznała, jaki przeżyta dramat i jak wiele zniosła na studiach, by móc zrobić wielką karierę aktorską w Polsce. Czym jest FUKSÓWKA W SZKOLE TEATRALNEJ?

Kinga Preis i skandal na studiach aktorskich w Krakowie

Jak czytamy ma łamach „Faktu”, studia aktorskie w Krakowie dla Kingi Preis to był trudny czas, a „atmosfera w prestiżowej szkole aktorskiej przypominała horror”. Aktorka opowiedziała o swoim dramacie w „Newsweeku” i wyjaśniła czym była tzw. "fuksówka".

Chodziło o to, żeby udowodnić starszym rocznikom, że nie dostało się na studia fuksem. Świetnie pamiętam zwłaszcza jedno wydarzenie. Recz odbywała się w nocy w salce teatralnej, w której wszystkie reflektory były włączone. Stawało się pojedynczo na scenie, a studenci starszych roczników zadawali etiudy, które miały rzekomo rozwinąć naszą wyobraźnię. Ja dostałam etiudę: "Rym-cym-cym, z d*py dym" – wyznała Kinga Preis.

Wydaje się to niektórym z was zabawne? Aktorce nie było jednak do śmiechu, ponieważ była bardzo źle traktowana przez swoich kolegów. Musiała mierzyć się z nieprzyjemnymi docinkami i zaczepkami.

To się może wydawać śmieszne, ale tylko do czasu: to było okraszane alkoholem, musztrą, agresją. Trzeciego dnia powiedziałam "dziękuję". Wypisałam się z fuksówki, co zaowocowało tym, że przez pierwsze pół roku studiów byłam traktowana przez kolegów i koleżanki jak śmierdzące g*** - ujawniła Kinga Preis.

Kinga Preis wyznała, że jednym z aktorów, który ją fuksował był Robert Więckiewicz! Spotkali się później na planie filmu „W ciemności” Agnieszki Holland, grając kochające się małżeństwo. Wyjaśniła, że nie czuła do niego żalu, a to on odczuwał wówczas największy dyskomfort na planie.

Kinga Preis - Murzyn ("Wiatry z mózgu")

Opole 2011: Kinga Preis - Tomaszów