18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat

Gwiazdor Klanu walczy z rakiem. Lekarze w Polsce bezradni

06.06.2020  12:15
Andrzej Strzelecki zbiera pieniądze na leczenie w USA
Andrzej Strzelecki zbiera pieniądze na leczenie w USA Fot: Tomasz Urbanek/East News

Znany między innymi z Klanu" aktor Andrzej Strzelecki cierpi z powodu nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Jedyna nadzieja na ocalenie go, to bardzo kosztowne leczenie w USA.

Bardzo złe informacje o wybitnym aktorze Andrzeju Strzeleckim. Wieloletni rektor Akademii Teatralnej, gwiazdor takich filmów jak "Bitwa Warszawska 1920" czy "W pustyni i w puszczy", a szerszemu gronu znany jako dr Koziełło z Klanu (gra tę postać już od 1997 roku!) cierpi z powodu nowotworu.

Niestety, rak dopadł już płuca i oskrzela i nie ma możliwości operowania go. Lekarze w Polsce rozkładają ręce. Jedyna nadzieja to wyjazd do Stanów Zjednoczonych i specjalistyczna terapia. Ta jednak kosztuje aż 37 tysięcy dolarów za miesiąc.

Strzelecki prosi o pomoc

By odzyskać zdrowie, aktor potrzebuje aż 1,5 miliona złotych. Tych niestety nie ma. Strzelecki apeluje więc o pomoc - otworzył zbiórkę, dzięki której - jak ma nadzieję - uda mu się zebrać środki na uratowanie życia.

Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem szczęście w życiu. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37 tysięcy dolarów miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku - istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem - prosi aktor za pośrednictwem fundacji Rak'n'Roll.

Jeśli chcielibyście wspomóc go w walce o powrót do zdrowia, pieniądze można wpłacać TUTAJ.

Przeczytaj więcej
Komentarze