18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Już po karierze?

Koniec Szpakowskiego w TVP?! Mocne słowa o kultowym komentatorze

14.07.2021  16:54
TVP: Koniec Dariusza Szpakowskiego?
TVP: Koniec Dariusza Szpakowskiego? Fot: VIPHOTO/East News

Dariusz Szpakowski dla wielu Polaków jest symbolem sportowych emocji. Jego wierni fani bardzo się zmartwili, kiedy nie skomentował finału Euro 2020. Teraz na jaw wychodzi, z czego wynikała taka decyzja władz TVP. Czyżby był to już koniec kariery komentatora?

Dariusz Szpakowski od lat zapewniał widzom najwyższej kategorii sportowe emocje na antenie TVP. Kiedy fani piłki nożnej dowiedzieli się, że nie skomentuje on finału Euro 2020, byli w ciężkim szoku. Czyżby kultowy komentator kończył już karierę w telewizji?

Wielu widzów było zdania, że pozbawienie Dariusza Szpakowskiego możliwości skomentowania Euro 2020 to decyzja okrutna i niesprawiedliwa. Do tej pory władze TVP milczały, ale w końcu postanowiły odnieść się do swoich zarządzeń. 

Dariusz Szpakowski skończy karierę w TVP?

Decyzję bezpośrednio podjął Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport. To właśnie on zdradził kibicom, co doprowadziło do znanego wszystkim obrotu sprawy. Jak się okazuje, wcale nie żałuje tego, co zrobił w czasie finały Euro 2020.

Decyzję o składzie komentatorskim na finał podjąłem po półfinałach, które komentowały dwie najlepsze na tym turnieju pary: Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn oraz Jacek Laskowski i Robert Podoliński. To oczywiste, że najważniejszy mecz komentują najlepsi. W tym turnieju najlepszą parą byli Borek z Węgrzynem. Po prostu

- argumentował wybór Michał Szkolnikowski.

Na jaw wyszło, że wcześniejsze występy Dariusza Szpakowskiego związane z Euro 2020 spotykały się z dużym hejtem ze strony widzów. Szef TVP Sport, Michał Szkolnikowski zapewnia jednak, że nie sugerował się takimi wpisami przed podjęciem decyzji.

Brakowało Wam głosu pana Dariusza? Myślicie, że po zawodzie związanym z Euro 2020 komentator zdecyduje się zakończyć swoją wieloletnią i bardzo owocną karierę zawodową na rzecz spokojnej emerytury?

Czytaj także
Przeczytaj więcej