18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odmrażanie? Chyba pierogów ze świąt

Rząd PiS już szykuje NOWY LOCKDOWN

Wojciech Kozicki
30.04.2021  11:18
Zdejmą obostrzenia żeby za chwilę wprowadzić nowy lockdown?
Zdejmą obostrzenia żeby za chwilę wprowadzić nowy lockdown? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Czujecie już wolność? To zapamiętajcie ten zapach, zaciągnijcie się nim pełną piersią, bo zaraz może zniknąć! Okazuje się, że rząd PiS szykuje już nowy lockdown, który może zostać wprowadzony jesienią. Jak ujawniają przedstawiciele rządu, tylko od Polaków zależy, czy znów wszystko zostanie zamknięte.

PiS obiecuje wolność, choć na razie odmraża gospodarkę jak pierogi ze świąt. Jednak jest światełko w tunelu. Po majówce znikają niektóre obostrzenia, a prezydent Andrzej Duda podał nawet kiedy dokładnie nastąpi koniec pandemii. Tymczasem rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz ostrzega, że „żadna zmiana nie jest dana raz na zawsze”.

Koniec obostrzeń, ale zaraz nowy lockdown?

Jak na razie rząd PiS zapowiada, że koniec lockdownu nastąpi w maju, a liczne branże zostaną odmrożone, m.in. restauracje i kluby fitness. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał nawet datę ZDJĘCIA MASECZEK. Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Money.pl, dał do zrozumienia, że  „nie mamy jeszcze do czynienia z ostatecznym pożegnaniem restrykcji”. Podkreślił, że od zachowania Polaków i chęci do szczepień zależą losy obostrzeń w kolejnych miesiącach. Im więcej Polaków będzie bezpiecznych, tym mniejsze ryzyko, że ograniczenia w ogóle wrócą.

Cały czas musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, musimy o siebie dbać. To, jak szybko będziemy ściągać kolejne obostrzenia, zależy tylko od naszej odpowiedzialności. To, czy obostrzenia zostaną ściągnięte na stałe, zależy od procesu szczepień. Bez masowych szczepień nie można mówić o bezpiecznej i pewnej sytuacji – powiedział Andrusiewicz. (Money.pl)

Ryzyko powrotu epidemii jest bardzo wysokie. Przypomnijmy, że w Indiach rozhulał się nowy wariant koronawirusa z podwójną mutacją, który może przezwyciężyć działanie szczepionek. Niestety, zabójczy patogen dotarł już do 17 krajów w Europie.

Ostatnie dane dotyczące zakażeń i wykorzystania mocy służby zdrowia stworzyły przestrzeń do luzowania części przepisów. Nie ma jednak gremialnego odpuszczenia, nie można zapominać o wirusie. Doświadczenia innych państw pokazują, że zbyt szybkie kroki przynoszą wzrost zakażeń, a to niesie za sobą falę rodzinnych dramatów – ostrzega Andrusiewicz. (Money.pl)

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze