18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat szefa kuchni

Koronawirus zniszczył Gordona Ramseya. Kucharz stracił fortunę

Bartłomiej Ciepielewski
24.02.2021  17:55
Gordon Ramsey stracił miliony
Gordon Ramsey stracił miliony Fot: BACKGRID/EAST NEWS

Gordon Ramsey, słynny brytyjski szef kuchni, przyznał, że w wyniku pandemii stracił fortunę. Tylko w grudniu zmuszony był odwołać rezerwacje, których łączna suma wyniosła 10 milionów funtów.

Gordon Ramsey jest właścicielem 18 restauracji ulokowanych w Londynie i 17 na całym świecie. Tego roku zaplanował otworzenie kolejnych pięciu biznesów, lecz jego ambitne plany mogą nie wypalić. W wyniku wielkiego kryzysu gospodarczego przyszłość gastronomii stanęła pod znakiem zapytania.

Gordon Ramsey stracił fortunę

Brytyjski restaurator w wywiadzie dla dziennika "The Sun" przyznał, że nie spodziewał się tak dotkliwych skutków pandemii. Ramsey wyjawił, że od marca ubiegłego roku, obroty w jego restauracjach spadły o prawie 60 milionów funtów.

W grudniu mieliśmy rezerwacje o wartości 10 milionów funtów, odwołane z dnia na dzień. Bywam krytykowany za to, że jestem bogaty, ale odpowiedzialność spoczywająca na moich barkach, której stawką są środki do życia, jest ogromna - przekazał Ramsey.

Celebryta, aby uniknąć fali zwolnień, zgłosił pracowników restauracji do rządowego programu urlopowego. Na zniesienie pandemicznych restrykcji, Brytyjczycy będą musieli poczekać co najmniej do 21 czerwca.

Czytaj także
Przeczytaj więcej