18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak śpiewał Ryszard Kotys

Piosenki Paździocha z Kiepskich. The best of! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
04.02.2021  11:41
Marian Paździoch i jego piosenki z Kiepskich
Marian Paździoch i jego piosenki z Kiepskich Fot: Tomasz Zukowski/East News

Ryszard Kotys to znakomity aktor, który miał na swoim koncie wiele wspaniałych ról. Jednak najbardziej kultowa to oczywiście Marian Paździoch w serialu „Świat według Kiepskich”. Chociaż Ferdek Kiepski nieustannie go obrażał, to za jedno musi go pochwalić – złośliwy sąsiad miał talent wokalny. Oto najlepsze piosenki Paździocha z Kiepskich - THE BEST OF MARIAN PAŹDZIOCH.

Świat stał się kiepski. Nie żyje Dariusz Gnatowski, który w dramatycznych okolicznościach odszedł w szpitalu. Odszedł też Ryszard Kotys, czyli legendarny i niezastąpiony Marian Paździoch. Warto więc na otarcie łez przypomnieć, że „Świat według Kiepskich” to nie tylko piosenka tytułowa, którą wykonał zespół Big Cyc. W serialu wykonano wiele różnych utworów, które stały się kultowe. Piosenka wyborcza i piosenka o piwie to zaledwie namiastka muzycznych akcentów w produkcji Polsatu. Z piosenek, które wykonał Ryszard Kotys w serialu mogłaby powstać przebojowa składanka.

Piosenki Paździocha w serialu

Co wielu może zaskoczyć, Marian Paździoch również udzielał się wokalnie. Do historii przejdzie utwór „Siekiera, motyka”, który wykonał, chociaż był to paszkwil na jego temat. Wprowadził jednak cenzurę i pominął wulgaryzm, który rymuje się ze słowem „wuj”. Zrobił to ze względu na późną porę. Halina Kiepska dowiedziała się wówczas, że sąsiad przygotował pozew sądowy.

Małżeństwo Mariana Paździocha i jego żony Haliny to nie tylko kłótnie i spory. To także wielka miłość, która znalazła swoje ujście w poruszającej piosence. To nie jest kiepski love song.

W jednym z odcinków serialu wykonał też piosenkę o Magorzatce, która tańcowała z Wickiem, a on oberwał… ;) Cios był tak silny, że bohater utworu stracił 4 zęby. Uwagę zwraca przede wszystkim strój Mariana Paździocha, którego mogliby dzisiaj pozazdrościć mu modowi influencerzy na Instagramie.

Marian Paździoch udzielał się też gościnnie w innych piosenkach. Można go było usłyszeć w „Protest songu”, w którym obawiał się, że „ktoś na górze znowu kichę kręci”. Zatańczył z Ferdkiem Kiepskim ekstremalny taniec, który mogłaby wykonać jedynie Justyna Żyła w programie „Taniec z gwiazdami”.