18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie darowali jej tej nocy!

Kozidrak skazana! Zapadł wyrok!

10.11.2021  16:05
Beata Kozidrak skazana za jazdę po pijaku. Sąd się zlitował?
Beata Kozidrak skazana za jazdę po pijaku. Sąd się zlitował? Fot: Piotr Hukalo/East News

Sądziliście, że Beata Kozidrak zostanie skazana na dożywocie i pracę w kamieniołomach za jazdę po pijaku? No przecież żyjemy w Polsce, celebrytom krzywda się nie dzieje. Właśnie zapadł wyrok, a wokalistka Bajmu została skazana na…

Na ten moment czekała cała Polsce. Beata Kozidrak usłyszała wyrok za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Orzeczenie zapadło 29 października przed Sądem Rejonowym Warszawa-Mokotów. Sąd uznał, że wokalistka Bajmu jest winna, „okoliczności czynu i wina oskarżonej nie budzą wątpliwości" i została ona skazana na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Kozidrak skazana. Celebryci prawie bezkarni?

Jak ujawnia Polsat News, ponadto sąd orzekł wobec piosenkarki zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na pięć lat. Musi również zapłacić 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej prok. Aleksandra Skrzyniarz zapowiedziała jednak, że od wyroku zostanie złożony sprzeciw.

W ocenie oskarżyciela publicznego orzeczona wobec oskarżonej kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia czynu – stanu nietrzeźwości, jak też stopnia zagrożenia bezpieczeństwa, które swoim zachowaniem wywołała oskarżona – podkreśla Skrzyniarz. (Polsat News)

Przypominamy, że Beata Kozidrak została zatrzymana jadąc samochodem marki BMW przy skrzyżowaniu al. Niepodległości i ulicy Batorego na warszawskim Mokotowie. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym przez artystkę powietrzu. Z relacji świadków wynika, że wjeżdżała na krawężniki, w niekontrolowany sposób zmieniała pasy ruchu, niebezpiecznie zbliżała się do innych samochodów. Z zeznań pieśniarki wynikało, że wypiła litr alkoholu, prawdopodobnie wina.

Czytaj także