18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Musiała ujawnić zarobki

Kozidrak skazana, jest WYROK! Sąd nie darował jej tej nocy

Wojciech Kozicki
04.05.2022  18:10
Kozidrak w sądzie - jest wyrok! Będzie jak szklanka wody na otrzeźwienie?
Kozidrak w sądzie - jest wyrok! Będzie jak szklanka wody na otrzeźwienie? Fot: Piotr Molecki/East News

Robi się coraz cieplej, ale Beata Kozidrak dosłownie pójdzie piechotą do lata. Wokalistka zespołu Bajm stawiła się w sądzie na rozprawie i wreszcie ZAPADŁ WYROK. Kozidrak została ostatecznie skazana za jazdę pod wpływem alkoholu. Sąd nie darował jej tej nocy!

Polski wymiar sprawiedliwości jednak jeszcze działa? Beata Kozidrak we wrześniu 2021 roku została zatrzymana, gdy pijana prowadziła samochód. 29 października Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów wydał wyrok w sprawie pijackiego rajdu wokalistki Bajmu, uznając ją za winną. Kozidrak otrzymała karę sześciu miesięcy prac społecznych po 12 godzin miesięcznie, zakaz prowadzenia samochodu przez pięć lat i 10 tysięcy złotych grzywny. Gwiazda odwołała się od wyroku, bo podobno był zbyt "surowy". Co więcej, 12 marca 2022 roku nie stawiła się na rozprawie sądowej. Teraz jednak nie było już odwrotu. Zapadł ostateczny wyrok, ale czy sprawiedliwość zatriumfowała?

Zarobki Kozidrak i wyrok sądu

Gwiazda stawiła się w sądzie 4 maja, a więc w urodziny Beaty Kozidrak. Jak ujawnia Pudelek, 62-latka na sali sądowej przyznała się do zarzucanego jej czynu i wyraziła obfitą skruchę. Równie dobrze mogłaby zaśpiewać "Żal mi tamtych nocy i dni", a jej myśli i słowa z rozprawy były jak rzewna opowieść lub tekst piosenki. Opowiedziała m.in. jak jej działalność artystyczna pomaga innym. Sąd miał zobaczyć w jej oczach blask jak wtedy kiedy mówiła "kocham" pierwszy raz? Sorry, nie tym razem...

Co więcej, jej obrońca domagał się złagodzenia kary, bo kara ograniczenia wolności rzekomo miałaby wpłynąć na działalność zawodową oraz charytatywną Kozidrak. Sąd pozostał jednak niewzruszony, a Beaty Kozidrak nie odnajdzie już ta sama chwila.

To, co zrobiłam, było karygodne i nie powinno się wydarzyć i mam tego świadomość. Jest mi przykro i wiem, że z tą świadomością będę musiała żyć przez długie lata przepraszam fanów, dla których moje teksty były ważne. Trzy pokolenia słuchaczy, dla których moja twórczość była ważna w życiu. Przez 40 lat byłam wzorem mamy, artystki. Moje życie jest związane z wielkim stresem i tych emocji w ostatnich miesiącach było bardzo dużo, choć to żadne usprawiedliwienie – powiedziała Kozidrak w sądzie. (Fakt)

Co mi panie dasz? Grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów

Jak podaje Pudelek, przedstawiciel Kozidrak zaproponował karę grzywny w wysokości 300 stawek dziennych po 100 złotych, pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz wpłatę 10 tysięcy złotych na fundusz pomocy. Prokurator odrzucił propozycję „wnosząc o karę 10 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnych prac na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie, siedem lat zakazu prowadzenia pojazdów, grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych i pokrycie kosztów postępowania sądowego”.

Przy okazji Beata Kozidrak musiała ujawnić swoje zarobki. Mają one podobno wynosić 10 tysięcy złotych miesięcznie. Czy uwzględniła w nich występ jako Słońce w Mask Singer w TVN?

Beata Kozidrak została uznana przez sąd za winną. Wokalistka została skazana na karę grzywny w wymiarze 200 stawek dziennych, przyjmując wysokość jednej stawki na kwotę 250 zł. Na poczet kary grzywny zaliczono także okres zatrzymania, przyjmując, że jeden dzień pozbawienia wolności równa się dwóm stawkom grzywny. Ponadto Beata Kozidrak otrzymała zakaz prowadzenia pojazdów na okres 5 lat, licząc od momentu zatrzymania prawa jazdy. Sąd zobowiązał ją także do uiszczenia kwoty 20 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz pokrycia pełnych kosztów postępowania – ujawnia Super Express.

Czy to sprawiedliwy wyrok sądu?