18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka kasa!

Krawczyk Junior kontynuuje walkę o spadek. Chodzi o miliony złotych

21.07.2022  17:20
Krzysztof Krawczyk Junior walczy o miliony złotych
Krzysztof Krawczyk Junior walczy o miliony złotych Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER, PIOTR ZAJAC/REPORTER

Krzysztof Krawczyk Junior już we wrześniu rozpocznie kolejną batalię o spadek po ojcu. Według najnowszych doniesień 47-latek chce uzyskać nie tylko zachowek, ale także część praw autorskich. Tantiemy, o które walczy, mogą być warte nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Krzysztof Krawczyk Junior od kilku miesięcy walczy o uzyskanie, chociażby części spadku po ojcu. Muzyk przed śmiercią spisał nowy testament, w którym o 47-latku nie ma nawet mowy.

Zdaniem Juniora jego ojciec został zmanipulowany przez żonę i dlatego cały spadek trafił na jej konto. Pozostaje też kwestia tego, czy artysta był w pełni zdrowy, podpisując nowy dokument.

"Super Express" donosi, że w sprawie prowadzone są przesłuchania kolejnych świadków, którzy mogli mieć przed śmiercią kontakt z Krzysztofem Krawczykiem. Pierwszy zeznawał notariusz, który stwierdził, że muzyk przed podpisaniem testamentu wykonywał badanie na sprawność psychiczną.

W czasie, gdy artysta wypełniał formalności związane z nowym testamentem, wystąpił też w filmie dokumentalnym TVP. Nagrania nie wskazywały, by mógł on zmagać się z Alzheimerem. Muzyk doskonale pamiętał różne zdarzenia z przeszłości.

Junior walczy o miliony złotych

Według informacji "Super Expressu" Junior zamierza walczyć nie tylko o zachowek, ale również "prawa autorskie do twórczości ojca". Jeśli 47-latek wygra sprawę, będzie otrzymywał część pieniędzy z emisji piosenek, filmów czy sprzedaży płyt. Zdaniem tabloidu może chodzić o kilkadziesiąt milionów złotych.

Różnica pomiędzy spadkiem a zachowkiem jest ogromna. Ważne w tym wszystkim jest również to, że tantiemy wchodzą wyłącznie w skład spadku, a nie wchodzą w skład zachowku. W porównaniu do spadku zachowek jest więc symbolicznym poklepaniem po plecach - stwierdził Krawczyk Junior podczas jednego z wywiadów.

Syn muzyka do tej pory nie dogadał się ze swoją macochą i mimo wymiany kilku ciepłych słów sytuacja między nimi jest napięta.