18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Łodzianie będą mogli śpiewać"

Niezwykły grób Krawczyka. Kosmala ujawnia

Wojciech Kozicki
27.04.2021  17:48
Grób Krzysztofa Krawczyka z mikrofonem i pomnik w Łodzi na Piotrkowskiej - chcą upamiętnić wokalistę
Grób Krzysztofa Krawczyka z mikrofonem i pomnik w Łodzi na Piotrkowskiej - chcą upamiętnić wokalistę Fot: TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia, ale medialna zawierucha po jego śmierci nawet trwa. Tym razem tematem w mediach stał się grób Krzysztofa Krawczyka. Menadżer artysty Andrzej Kosmala zapowiada jak będzie wyglądał niezwykły nagrobek. Szykuje się też pomnik w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej.

Grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach ma być niezwykły i posiadać atrybut nieodłącznie towarzyszący muzykowi. Miejsce pochówku tonie w morzu zniczy i kwiatów, a wkrótce pojawi się tam niezwykły pomnik upamiętniający artystę. Menadżer i przyjaciel Andrzej Kosmala w rozmowie z mediami ujawnił szczegóły dotyczące przyszłego pomnika.

Grób Krzysztofa Krawczyka i pomnik w Łodzi

Kosmala w rozmowie z magazynem „Twoje Imperium” ujawnił, że Krzysztof Krawczyk marzył, by na jego nagrobku pojawił się pomnik z mikrofonem. Na tym jednak nie koniec, bo w Łodzi ma stanąć także pomnik Krzysztofa Krawczyka i to na reprezentacyjnej ulicy Piotrkowskiej.

Ewa przypomniała sobie, że Krzysztof powiedział kiedyś, że jeśli po jego śmierci ona zdecyduje się postawić mu pomnik na nagrobku, to koniecznie z mikrofonem. Pomnikowy ślad po Krzysztofie stanie też w jego ukochanej Łodzi na ulicy Piotrkowskiej. Tam są upamiętnieni ludzie związani z miastem. Ileż to razy siadaliśmy na ławeczce z Julianem Tuwimem albo graliśmy na fortepianie z Arturem Rubinsteinem! Zatem łodzianie będą mogli śpiewać do mikrofonu z Krzysztofem Krawczykiem - wyjawił Andrzej Kosmala. (Twoje Imperium)

Śmierć Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Wygrał walkę z COVID-19 i został wypisany ze szpitala do domu. Niestety, 2 dni później, gdy miał spędzać Święta Wielkanocne z ukochaną żoną Ewą, gwałtownie pogorszył się jego stan zdrowia i nie udało się go uratować. Jak przypomina Radio ZET, uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę 10 kwietnia i miały charakter państwowy.

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka pojawiło się już wiele propozycji upamiętnienia zmarłego. Wiemy, że w Teatrze Powszechnym w Lodzi powstaje musical na cześć artysty, a w kilku miastach namalowane zostaną murale z podobizną Krawczyka – podaje Radio ZET.

Czytaj także