18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pokonał go COVID-19

Krawczyk nie żyje. Odszedł legendarny muzyk

Wojciech Kozicki
22.03.2021  09:56
Nie żyje Krawczyk z zespołu Homomilitia. Pokonał go COVID-19
Nie żyje Krawczyk z zespołu Homomilitia. Pokonał go COVID-19 Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Nie żyje Wojciech Krawczyk, czyli wokalista zespołu Homomilitia. Potwierdzono, że słynny muzyk był zakażony koronawirusem SARS-CoV-2, a ostatnie tygodnie spędził w szpitalu.

Zmarł Wojciech Krawczyk, czyli lider i wokalista  legendarnego składu anarchistyczno-punkowego Homomilitia, który był legendą łódzkiej sceny punkowej. Jak przekazali przyjaciele muzyka z grupy J23 Sound System, artysta zmarł na skutek ciężkiego przebiegu COVID-19 po dwutygodniowym pobycie w szpitalu. Radio ZET podaje, że Krawczyk ostatnie dwa tygodnie spędził w szpitalu podłączony do respiratora.

Nie żyje Krawczyk z zespołu Homomilitia

Zespół Homomilitia to przedstawicieli nurtów anarchopunk i crust punk w latach 90. Wojciech Krawczyk realizował się także artystycznie jako DJ działając pod pseudonimem HC DJ. Organizował również koncerty i wydawał zin „Ferment”.

Dziś po 2óch tygodniach walki z COVID w szpitalu pod respiratem odszedł od nasz kolega i przyjaciel Wojtek Wojti Krawczyk .. wokalista HCpunkowego zespołu Homomilitia, który był pionierem i przecierał szlaki w latach 90tych w walki z homofobią, współzałożyciel i członek AutonomA sound system. Dosknały kompan zabawy z czarnym pasem z szyderstwa, potrafił swoim niepowtarzalnym humorem wycisnąć z każdej i każdego łzy śmiechu, a gdy człowiek myślał, że smieszniej już być nie moze i wiecej się nie da rady śmiać on dopiero się rozkręcał...Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Wojtas!!!Dbajcie o zdrowie ludziska swoje i innych! – pisze J23 Sound System na Facebooku. (pisownia oryginalna)

Czytaj także
Przeczytaj więcej