18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bandyci potwornie ją skrzywdzili

Ujawnili dramat Krystyny Feldman przed śmiercią

Wojciech Kozicki
27.02.2021  15:47
Krystyna Feldman poza serialem „Świat według Kiepskich” przeżyła napad i dramat
Krystyna Feldman poza serialem „Świat według Kiepskich” przeżyła napad i dramat Fot: Maciej NABRDALIK/East News

Krystyna Feldman, znana jako babka Rozalia Kiepska z serialu „Świat według Kiepskich”, zmarła w 2007 roku. Z okazji rocznicy jej urodzin 1 marca, media przypomina dramatyczne zdarzenie z jej życia. Została brutalnie napadnięta przez nastoletnich bandytów.

Krystyna Feldman miała bogaty dorobek artystyczny, wspaniałe role, a jej kariera trwała ponad 50 lat. Jednak jej najpopularniejsza rola to babka Rozalia Kiepska z serialu „Świat według Kiepskich”. W ostatniej dekadzie swojego życia została też nagrodzona Orłem za rolę słynnego malarza w filmie „Nikifor”. Choć jako aktorka rozbawiała do łez, w życiu prywatnym nie brakło dramatów i smutku.

Krystyna Feldman - napad, niepełnosprawność i śmierć

Okazuje się, że nie zyskała sobie jednak należnego szacunku. Jak opisuje kobieta.wp.pl, 3 lata przed śmiercią przeżyła atak bandytów. Została brutalnie napadnięta na ulicy w Jeleniej Górze.

Napastnicy ukradli jej torebkę i została uderzona w głowę. Upadając, złamała sobie kość udową i musiała poddać się operacji wszczepienia endoprotezy. Nigdy jednak nie odzyskała pełnej sprawności. Wkrótce zachorowała też na raka płuc spowodowanego wieloletnim paleniem papierosów. Przegrała walkę z chorobą 24 stycznia 2007.

Sprawcami napadu okazali się 18-letni gimnazjalista i jego dwaj niepełnoletni koledzy.

Przy okazji media przypominają, co Krystyna Feldman sądziła o serialu „Świat według Kiepskich”.

Poza nieco zbyt dużą ilością wulgaryzmów nie znalazłam tam nic takiego, co mogłoby obrażać moje uczucia i moje zasady. Ot, siedzi stara babcia i wysila całą swoją inteligencję żeby obronić swoją rentę. Ten serial był pomyślany przez jego twórców jako ostry satyryczny obraz polskiej rodziny. Nie na darmo filmową familię nazwano Kiepscy, a nie Potoccy – mówiła Krystyna Feldman.

Czytaj także
Przeczytaj więcej