18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ciężki los

Krzysztof Cugowski w rozpaczy. Ma GŁODOWĄ EMERYTURĘ

07.12.2021  12:57
Krzysztof Cugowski ma głodową emeryturę
Krzysztof Cugowski ma głodową emeryturę Fot: Mateusz Jagielski/East News

Krzysztof Cugowski jest jednym z najbardziej znanych artystów w Polsce. Niestety, lata pracy na scenie nie zaowocowały dla niego wysokim świadczeniem emerytalnym. Głodowa suma pieniędzy, jakie mu przysługują, sprawi, że złapiecie się za głowę.

Krzysztof Cugowski przez lata wytężonej pracy w Budce Suflera przyniósł Polakom wiele radości. Niestety, ten rodzaj zarobku ma pewną wadę — skandalicznie niskie świadczenie emerytalne, kiedy człowiek jest już seniorem.

Krzysztof Cugowski z głodową emeryturą

Te czasy nadeszły dla Krzysztofa Cugowskiego i nic dziwnego, że jest on rozczarowany swoją emeryturą. 71-letni artysta zmuszony jest wciąż dorabiać, by starczyło mu na życie. Zazwyczaj robi to w okresie przedświątecznym.

Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych. Owszem – rok, dwa przeżyję bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej? 

– mówił niedawno artysta.

W czasie pandemii oszczędności Krzysztofa Cugowskiego zaczęły się kończyć. Wiadomo, że na początku bytności koronawirusa w naszym kraju wszelkie wydarzenia artystyczne zostały wstrzymane. Gwiazdor nie miał wtedy szans dorobić, dlatego teraz nadrabia. Właśnie ruszył w świąteczną trasę koncertową – od 4 do 29 grudnia zagra aż 15 koncertów! W tym wieku to już dużo. 

Za każdy koncert Krzysztof Cugowski inkasuje 50 tys. zł, co – jak łatwo policzyć – daje 750 tys. zł. "Dłuższą" przerwę zrobił sobie jedynie na okres świąt Bożego Narodzenia. O odpoczynku świątecznym nie ma więc mowy. Jednakże po tej artystycznej aktywności z pewnością głodować już nie będzie.

Lubicie jego twórczość?

logo Tu się dzieje