18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Postawią pomnik artyście

Krzysztof Krawczyk wiecznie żywy! Spotkamy go w Łodzi

30.04.2021  21:13
Krzysztof Krawczyk będzie żył wiecznie! Postawią mu pomnik
Krzysztof Krawczyk będzie żył wiecznie! Postawią mu pomnik Fot: Tadeusz Wypych/REPORTER

Wspaniałe wieści dla wszystkich fanów Krzysztofa Krawczyka. Zmarły w Wielkanoc wokalista pozostanie z nami na dłużej, nie tylko za sprawą swych piosenek. Będzie miał własny pomnik!

Krzysztof Krawczyk zmarł w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia. Muzyk zaledwie dwa dni wcześniej opuścił szpital po hospitalizacji z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19. Zakażenie koronawirusem bardzo osłabiło organizm wokalisty, który już wcześniej miał poważne problemy zdrowotne. Lekarze nie byli w stanie nic zrobić.

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka mijają kolejne tygodnie, a jego nazwisko nie schodzi z nagłówków gazet. Nic dziwnego - wokalistę kochały kolejne pokolenia, podbijał serca Polaków przez kilkadziesiąt lat. Nawet młodzież uwielbiała jego muzykę - artysta co roku gościł na juwenaliach, gdzie tłumy studentów śpiewały z nim o parostatku i marzeniach, by zostać marynarzem.

Krzysztof Krawczyk wiecznie żywy. Postawią mu pomink

Polska po śmierci Krzysztofa Krawczyka pogrążyła się w żałobie, Polacy zrozumieli, jak wielką stratą jest odejście artysty. Aby zachować go "przy życiu" na dłużej, nie wystarczy dziś części z nas słuchanie cudownego głosu wokalisty. Fani chcą więcej, a władze Łodzi znalazły sposób, jak to rozwiązać.

W rodzinnym mieście Krzysztofa Krawczyka stanie pomnik poświęcony wokaliście. Pana Krzysztofa spotkamy niedługo w samym centrum, na ulicy Piotrkowskiej. Wszystko wskazuje na to, że władze miasta pójdą śladem upamiętniania innych wybitnych, polskich artystów i w Łodzi stanie naturalnych rozmiarów posąg wokalisty.

Pomnikowy ślad po Krzysztofie stanie też w jego ukochanej Łodzi na ulicy Piotrowskiej. Tam są upamiętnieni ludzie związani z miastem. Ileż to razy siadaliśmy na ławeczce z Julianem Tuwimem albo graliśmy na fortepianie z Arturem Rubinsteinem! Zatem łodzianie będą mogli śpiewać do mikrofonu z Krzysztofem Krawczykiem

- powiedział w rozmowie z Super Expressem wieloletni menadżer i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka, Andrzej Kosmala.

Czytaj także
Przeczytaj więcej