18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Internetowy hejter

Stanowski wyśmiewa feministkę. Swoim komentarzem wywołał piekło

30.12.2020  16:13
Stanowski zaatakował feministkę
Stanowski zaatakował feministkę Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Dziennikarz Krzysztof Stanowski w jednym ze swoich felietonów wyśmiał artykuł Mai Saśko, aktywistki poruszającej problem przemocy seksualnej wobec kobiet. Jego internetowe przemówienie wywołało burzę na Twitterze.

Kilka dni temu o dziennikarzu sportowym Krzysztofie Stanowskim zrobiło się głośno po wulgarnej kłótni, w którą wdał się z byłym pięściarzem Marcinem Najmanem. "El Testosteron" zaprosił rywala na pojedynek, który miał odbyć się pod jednym z częstochowskich klubów sportowych. Stanowski zakpił z Najmana i wyraził zgodę na walkę, lecz nigdy się na niej nie pojawił. Zdjęcia oczekującego pod klubem sportowca stały się internetowym memem.

Ostatnia sprzeczka nie wystraszyła Krzysztofa Stanowskiego, który zaatakował w sieci kolejne osoby. We wtorek postanowił publicznie wyśmiać aktywistkę Maję Staśko.

Stanowski zaatakował feministkę

W najnowszym odcinku autorskiego cyklu "Dziennikarskie zero" Krzysztof Stanowski postanowił wyszydzić wymienione przez Maję Saśko przykłady przemocy seksualnej wobec kobiet.

Dziennikarz zakpił między innymi z sytuacji, w której aktywistka chodziła do gejowskich klubów, aby uniknąć napastowania seksualnego przez heteroseksualnych mężczyzn.

Po co ty kobieto tam chodzisz w ogóle? Tak jakbyś poszła do sklepu mięsnego i zerwała z haków wszystkie wędliny i powiesiła kalafior. To jest absurd! – skomentował.

Stanowski dodał również, że mężczyzna w maseczce może czuć się bardziej anonimowy, przez co wzrasta liczba przypadków masturbacji i molestowania. Swoimi lekceważącymi komentarzami wywołał w sieci burzę.

W ogóle Stanowski jest dobrym przykładem niebezpiecznego zjawiska: dziennikarstwa sportowego, które pod płaszczykiem "zdrowego rozsądku" i 'apolityczności", wtłacza do głów młodych ludzi prawicowy obraz świata - skomentował jeden z internautów.

Użytkownicy Twittera nie pozostawili na dziennikarzu suchej nitki. Namawiają również do bojkotu jego kanału.

Przeczytaj więcej
Komentarze