18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Jezus mówi wyłup oko, odetnij rękę"

Ksiądz ostrzega - mieszkanie razem przed ślubem to grzech

Wojciech Kozicki
20.10.2022  09:57
Ksiądz ostrzega przed grzechem. Życie na kocią łapę i odcinanie ręki
Ksiądz ostrzega przed grzechem. Życie na kocią łapę i odcinanie ręki Fot: MONKPRESS/East News

Jak żyć? Kościół wam powie! Ksiądz Teodor Sawielewicz ostrzega pary, że mieszkanie razem przed ślubem to grzech! Nawet jeśli nie uprawiacie seksu, grzeszycie aż strach! Jezus twierdzi, że już chyba lepiej odciąć sobie rękę?

Mieszkanie razem przed ślubem to grzech. Przynajmniej tak twierdzi ksiądz Teodor Sawielewicz, który prowadzi kanał na YouTube o nazwie "Teobańkologia". Okazuje się, że Biblia mówi wprost o sytuacji, w której ktoś przed ślubem mieszka z partnerką albo partnerem. Duchowny ostrzega, że wspólne mieszkanie uważa się już za normę, a przecież to bezeceństwo i zło przed którym ostrzega Jezus. I bez seksu macie u Boga przechlapane!

Ksiądz ostrzega - mieszkanie razem przed ślubem to grzech

Może i nawet nie uprawiacie seksu (dobra, nie bujajcie, wiemy jak jest i co robiliście wczoraj), ale i tak grzeszycie. Duchowny ostrzega, że nie trzeba kopulować, by nagrzeszyć. Grzechem jest już samo „wystawianie się na okazję do grzechu”. Zdaniem księdza, mieszkanie razem przed ślubem to „grzech pychy”, przed czym miał ostrzegać sam Jezus.

Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła – ksiądz cytuje fragment Kazania na Górze, czyli wersety z piątego rozdziału Ewangelii Mateusza. 

Cudzołóstwo jest pycha?

I bez seksu grzeszysz, Polko i Polaku. Ksiądz ostrzega, że aktem przeciw Bogu jest już sama sytuacja, gdy „para stwarza sobie specjalne warunki do tego, żeby ta nieczystość mogła między nimi być i wystawia się na okazję poprzez mieszkanie ze sobą przed ślubem”. I nie usprawiedliwiają tego argumenty ekonomiczne. Zdaniem Sawielewicza, „straty z mieszkania razem przed ślubem są o wiele większe niż zyski”. Podobno nawet sam Jezus mówi „nie rób tego”.

 To tak, jakby ktoś powiedział, że rezygnuje z diamentu, ponieważ potrzebuje dwuzłotówki, żeby ją włożyć do wózka w spermarkciecie. Jest mu potrzebna, więc rezygnuje z diamentu i wybiera dwuzłotówkę - porównuje ks. Sawielewicz. - Twoja seksualność jest tak cenna, tak święta, że nie ma co narażać się na to, żeby zacząć za szybko, przed decyzją, że będziecie razem na dobre i złe. To tak, jakbyśmy chcieli sprawdzić, czy na obrazie „Mona Lisa” można kroić szynkę. Jezus mówi: wyłup oko, odetnij rękę. Jeżeli niemieszkanie z drugą osobą będzie bolało jak odcięcie ręki, zrób to.Ten ból jest warty ceny, którą trzeba zapłacić za czystość  – wyjaśnia ksiądz Sawielewicz. (Deon)

Przekonał was ksiądz? Jesteście już spakowani? A może już wyrzuciliście bliską osobę z mieszkania? Amen.

Ksiądz ostrzega – mieszkanie razem przed ślubem to grzech [WIDEO]

Czytaj także