18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Proboszcz nabrał wody w usta

Ksiądz sprzedaje wodę na cmentarzu. "Drobne się zawsze znajdą"

Wojciech Kozicki
20.07.2022  19:29
Swory i woda na cmentarzu za pieniądze. Proboszcz jest diabelsko chciwy?
Swory i woda na cmentarzu za pieniądze. Proboszcz jest diabelsko chciwy? Fot: Ref:273/EAST NEWS/Godong/UIG/UIG Diverse

Kościół w Polsce opętany przez pieniądze. Koszty ślubu, pogrzebu, koszt mszy, koperty po kolędzie… duchowni są łasi na każdy nieopodatkowany grosz. Jednak proboszcz z miejscowości Swory zdaniem wielu osób przesadził. Umieścił na cmentarzu automat, w którym parafianie mogą kupić wodę. To zdzierstwo przeleje czarę goryczy?

Kościół w Polsce chce pieniędzy za wszelką cenę. Proboszcz parafii, do której należy cmentarz w Sworach (woj. lubelskie), znalazł sposób jak wydoić parafian z ostatniego grosza. Umieścił na terenie nekropolii automat, który "sprzedaje" wodę.

Automat do wody na cmentarzu. Ksiądz chce pieniędzy

Jak podaje Polsat News, Cmentarz w Sworach należny do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nowoczesny automat został zainstalowany na miejscu starej ręcznej pompy, która uległa awarii. Żeby nabrać wody, trzeba jednak zapłacić. Proboszcz podobno przekonuje parafian, że to „udogodnienie”, a parafianie zwracają uwagę, że nowy automat nie pobiera wody z miejskich wodociągów, lecz ze studni wybitej na cmentarzu.

Proszę patrzeć, wrzucam 50 groszy i leci 25 litrów - pokazywała "Dziennikowi Wschodniemu" Elżbieta Dorosz, mieszkanka Zabłocia.

Okazuje się jednak, że są i zadowoleni parafianie. Niektórzy uważają, że nowa pompa jest wygodna, a „drobne zawsze się znajdą”. Sam proboszcz nabrał wody w usta i nie odpowiada mediom.

Czytaj także