18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak on tam trafił?

Kto chciał Brzozowskiego na Eurowizji? TVP wyjaśnia sprawę

11.06.2021  17:23
Jak Brzozowski trafił na Eurowizję?
Jak Brzozowski trafił na Eurowizję? Fot: Beata Zawadzka/East News

Szczegółowy proces wyboru reprezentanta naszego kraju na tegoroczną Eurowizję nadal nie został ujawniony. Pytanie o dodatkowe informacje w tej sprawie przesłali do TVP dziennikarze gazety.pl. Niestety, telewizja publiczna nie chce udzielać pełnej odpowiedzi na ten temat.

Decyzja o wyborze Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski podczas konkursu Eurowizji była łagodnie mówiąc zaskakująca. Utwór "The Ride" miał podbić serca wszystkich Europejczyków, a spodobał się jedynie prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu.

Wybranie Brzozowskiego od początku budziło ogromny sprzeciw nie tylko internautów, ale także osób związanych z branżą muzyczną. Do sprawy odniosła się między innymi Elżbieta Zapendowska, mówiąc, że ta decyzja to "naprawdę zły pomysł". Mimo to polski wokalista pojechał do Rotterdamu, gdzie jak można było się domyślić, nic nie osiągnął.

Kto wybrał Brzozowskiego na Eurowizję?

Sprawą zainteresowali się dziennikarze Gazety.pl, którzy skierowali do Telewizji Polskiej pytanie o ujawnienie szczegółów podjęcia decyzji ws. Rafała Brzozowskiego. Jak informuje TVP, "wyboru dokonał zespół ekspertów Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, którzy oceniali wyłącznie piosenkę, a nie jej wykonawcę". Co ciekawe, to informacje na temat tego, kto wchodził w skład zespołu, nie zostały ujawnione.

Osoby, które podejmowały decyzję o wyborze reprezentanta Polski na tegoroczny festiwal Eurowizji, nie wykonują funkcji publicznych, nie zrezygnowały ponadto z przysługującego im prawa do prywatności - odpowiedziała telewizja na pytanie gazety.pl.

Jak twierdzą przedstawiciele Telewizji Polskiej, upublicznienie danych o osobach, które wybierały reprezentanta Polski "może, chociażby potencjalnie zagrozić interesom spółki".