18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bum cyk cyk, rata rata, spotka go los pirata?

Kuba Wojewódzki długo już nie pokozaczy? CELEBRYTA W SĄDZIE

10.05.2022  16:27
Kuba Wojewódzki zostanie skazany za jazdę 250 km/h?
Kuba Wojewódzki zostanie skazany za jazdę 250 km/h? Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Koniec bezkarności celebrytów? Kuba Wojewódzki trafi przed sąd za bycie piratem drogowym. Przekroczył dozwoloną prędkość o... 110 km/h!

Kuba Wojewódzki, znany niegdyś jako król TVN-u, a dziś raczej jako cwaniakowaty, gwiazdorzący prezenter, przed rokiem zrobił rzecz dla siebie typową, a przy tym wybitnie głupią. Na Instagramie pochwalił się publicznie, jak jednym ze swych ultradrogich i szybkich aut (takich wiecie, w stylu Piotrusia Pana) jedzie z zawrotną prędkością.

Na zdjęciu pojawił się licznik samochodu, a na nim 250 km/h! Wojewódzki żartował w opisie, że "obiecał być w domu szybko". Obserwującym nie było jednak wesoło. Prezenter spotkał się z ostrą krytyką, tak intensywną, że aż zaczął się tłumaczyć.

Wojewódzki przekozaczył?

Wojewódzki przekonywał, że zdjęcie było przerobione, że to tylko żart. To jednak nie pomogło, sprawą zainteresowała się policja, a nawet przedstawiciele rządu. Sprawiedliwości celebrycie życzył między innymi wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Bycie celebrytą nie zapewnia bezkarności. Jazda 250 km/h to szukanie nieszczęścia. Popularność nie usprawiedliwia takiej bezmyślności. Mam nadzieję, że Polska Policja ukróci piractwo drogowe

- powiedział polityk PiS.

Długo wydawało się, że poza krytyką, Kuby Wojewódzkiego nie spotkają inne nieprzyjemności. A jednak. Działacze organizacji Miasto Jest Nasze ani myśleli prezenterowi odpuścić i ostatecznie doprowadzili go przed sąd!

Wojewódzki pirat drogowy stanie przed sądem

Informacja o sprawie Kuby Wojewódzkiego i jego pijackiego rajdu pojawiła się na Twitterze organizacji. - Ujawniamy: Kuba Wojewódzki stanie przed sądem za jazdę 250 km/h! To dzięki naszemu zawiadomieniu rok temu. Dość bezkarności celebrytów! Przyłączymy się do sprawy jako strona społeczna i zadbamy o argumenty dla sądu - czytamy we wpisie.

Cieszymy się, że mimo wszystko, nawet po roku, ta sprawa jednak nie zniknie, nie zostanie zamieciona pod dywan i Kuba Wojewódzki, mamy nadzieję, poniesie konsekwencje tego po prostu bandyckiego zachowania na drodze

- powiedział w rozmowie z Faktem Jan Mencwel z MJN.