tak można?

Kurski idzie do ołtarza. Weźmie drugi ślub kościelny

17.07.2020  12:43
Jacek Kurski weźmie drugi ślub kościelny
Jacek Kurski weźmie drugi ślub kościelny Fot: VIPHOTO/East News

To, że wziąłeś już raz ślub, a później rozwód, wcale nie znaczy, że już nigdy nie staniesz przed ołtarzem. Cudu dokonał właśnie Jacek Kurski, który w sobotę będzie po raz kolejny przysięgał przed Bogiem.

W 2015 roku Jacek Kurski uzyskał rozwód z żoną Moniką. W małżeństwie byli wiele lat, doczekali się też trojga dzieci, z czego dwoje to już dorośli ludzie. Rodzina się jednak posypała, a pan Jacek zaczął romansować z mężatką - koleżanką z pracy.

Gdy romans Kurskiego wyszedł na jaw (w 2016 roku), jego kochanka - była dyrektor programowa TVP - zwolniła się z pracy. Okazało się jednak, że to, co ich łączy, to nie tylko seks - to miłość. Dwa lata później Joanna Klimek wzięła rozwód, dwa tygodnie później poślubiła (ślub był cywilny) Jacka Kurskiego.

Staną przed ołtarzem

Zarówno pan Jacek, jak i jego żona Joanna, są ponoć niezwykle religijni. Sumienia gryzły więc ich latami. Nie przez zdrady, a przez brak ślubu kościelnego. Państwo nowi Kurscy bardzo chcieli stanąć przed ołtarzem i w końcu się o to wystarali. Dziwnym cudem (w sumie cuda są raczej dziwne) uzyskali rozwody kościelne, a dokładniej decyzje o unieważnieniu ich poprzednich małżeństw. Przed Bogiem przyrzekać sobie będą już w ten weekend - 18 lipca w Sanktuarium w  Łagiewnikach.

Jacek mówi o Joannie, że to miłość jego życia. Fakt, że nie przysięgał jej przed Bogiem, nie dawał mu spokoju

- mówi "Faktowi" przyjaciel pary.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale nic więcej nie powiem. To dla nas niezwykle ważne. Ale to prywatna sprawa

- komentuje Monika Kurska.

To nie pierwszy głośny "rozwód" kościelny i poślubienie kochanka/kochanki w polskim show-biznesie powiązanym z polityką. Jednym z najgłośniejszych przypadków kilkukrotnego przysięgania przed Bogiem jest córka byłego prezydenta i bratanica Jarosława Kaczyńskiego - Marta Kaczyńska, która od 2007 roku dorobiła się już trzech mężów, a przed ołtarzem stawała dwukrotnie.

Czytaj także