18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Eurowizja Junior w praktyce

Kurski mówi o TOLERANCYJNEJ POLSCE, gratulując Sarze Egwu-James

20.12.2021  11:27
Jacek Kurski gratuluje Sarze Egwu-James.
Jacek Kurski gratuluje Sarze Egwu-James. Fot: Pawel Wodzynski/East News i Piotr Molecki/East News

Sara Egwu-James odniosła wielki sukces na Eurowizji Junior, zajmując w konkursie drugie miejsce. Postanowił pogratulować jej w osobliwy sposób prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Jacek Kurski poczuł w sobie wielkie emocje tuż po finale Eurowizji Junior. Nasza reprezentantka Sara Egwu-James była bliska wygranej, ale o włos przegrała z reprezentantką Armenii. Tak czy inaczej, zajęła drugie miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Jacek Kurski gratuluje Sarze Egwu-James

Prezes TVP, w której to telewizji transmitowano konkurs piosenki Eurowizji Junior, postanowił "wesprzeć" Sarę ciepłym słowem. Problem w tym, że zrobił to dość karykaturalnie.

Ja miałem na koniec taką myśl, dla mnie bardzo ważną. Tyle się mówi o tolerancji, o emigrantach. Proszę zwrócić uwagę, wśród trzech dziewcząt z Polski, które wygrały, bądź tak, jak teraz, moralnie wygrały, a teraz jest druga Sara. Roxie Węgiel - Polka-Polka, Sara James - nie jest tajemnicą, że ojciec Nigeryjczyk, matka Polka, Viki Gabor - z polskich Romów. O czym to świadczy? Że Telewizja Polska i w ogóle Polacy są tolerancyjni, przyjaźni, pozytywni, kochają inne nacje, kochają inne grupy etniczne

- przekonywał prezes TVP, robił to w obecności Sary Egwu-James podczas programu "Gość Wiadomości".

Warto dodać, że młoda wokalistka wielokrotnie podkreślała, że jest Polką i czuje się nią w całym tego słowa znaczeniu. W Wiadomościach TVP tymczasem nie raz i nie dwa atakowało się emigrantów, dlatego komentarz prezesa zgrzyta w zębach. Poza tym Jacek Kurski przeanalizował, co sprawiło, że Sara Egwu-James nie wygrała konkursu.

Dlaczego nie wygrała? W kuluarach jest zawsze atmosfera, która coś mówi. Tu wyraźnie mówiono, że Polska nie może wygrać trzeciego konkursu w ciągu trzech lat, kiedy odbyły się cztery edycje. Nie może! To jest Eurovision, a nie Polandvision. Drugie miejsce Sary jest absolutnym zwycięstwem. Czasem tak jest, że wewnętrzne okoliczności nie pozwalają nam wygrać

- ocenił Jacek Kurski.

Proponujemy skupić się teraz na wybraniu dobrego reprezentanta na Eurowizję dla dorosłych, bo tam akurat rok w rok Polska nie przynosi nikomu radości i chwały. Czas brać przykład z młodszego pokolenia.

Czytaj także