18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje!

Kurski odwołany. Jest nowy prezes TVP

Wojciech Kozicki
05.09.2022  14:43
Dlaczego Kurski został odwołany i kto jest nowym prezesem TVP?
Dlaczego Kurski został odwołany i kto jest nowym prezesem TVP? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP, Rada Mediów Narodowych zdecydowała! Jednocześnie został już wybrany nowy prezes TVP. Kim jest Mateusz Matyszkowicz? Co dalej stanie się z Jackiem Kurskim i dlaczego został odwołany? Czy był w to zamieszany Andrzej Duda?

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP. Radia Mediów Narodowych jednocześnie zdecydowała kto będzie nowym prezesem Telewizji Publicznej. Został nim Mateusz Matyszkowicz, co potwierdził na Twitterze członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański w rozmowie z Polską Agencją Prasową wyjaśnił, że nowy prezes TVP ma „wzmocnić ofertę merytoryczną TVP".

Odwołanie Kurskiego. Nowy prezes TVP

Nie wiadomo jaki był powód odwołania Kurskiego. Na kilka godzin przed wysiudaniem z fotela prezesa chwalił się wysoką oglądalnością mediów publicznych. Nie wiadomo co będzie teraz robił. Onet nieoficjalnie ustalił, że Jacek Kurski może wrócić do polityki i wejść do rządu PiS. Nieoficjalnie mówi się również, że odwołano go, aby Andrzej Duda udzielił poparcia dla PiS w nadchodzących wyborach samorządowych.

Jak podaje rmf24.pl, powołując się na jednego z członków Rady Mediów Narodowych, „wniosek o odwołanie Kurskiego został złożony przez jej przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego bez ostrzeżenie i uzasadnienia, chwilę po tym, jak sam Kurski rozłączył się ze zdalnego udziału w posiedzeniu”. Kurskiego odwołano trzema głosami członków PiS, jeden z członków rady był przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. To zaskakujące, bo niedawno ujawniono jak bardzo Kurski może liczyć na protektorat Jaroslawa Kaczyńskiego...

Historia i kariera Jacka Kurskiego w TVP

Jacek Kurski objął funkcję prezesa TVP w styczniu 2016 roku. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, ale po kilku godzinach wrócił na stanowisko. Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 roku. Odwołano go w marcu 2020 roku i został doradcą zarządu TVP. W maju 2020 roku wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 roku został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.  

W składzie Rady Mediów Narodowych poza Kwiatkowskim zasiadają Krzysztof Czabański, Piotr Babinetz, Joanna Lichocka i Marek Rutka.

B. udany start jesiennych premier i nowości TVP. Voice of Poland  2,05 mln (dwie długości przed TVN i Polsatem). Szansa nS (z Sarą James) 1,16 mln. Tak to leciało 1,14 mln. Wojenne dziewczyny 1,85 mln. Wszystkie pozycje liderami pasm. Dziękujemy! PS:MŚ PL-Tunezja TVP1+Sport 3mln – napisał Kurski tuż przed swoim odwołaniem.

Czytaj także