18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezły kanał...

Kurski otwiera nową telewizję!

Wojciech Kozicki
24.01.2021  11:26
Nowe kanały TVP. Muzyka, kobiety, śpiew
Nowe kanały TVP. Muzyka, kobiety, śpiew Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prezes TVP Jacek Kurski dostaje pieniądze Polaków od rządu PiS, więc spuścić wyobraźnię ze smyczy! Telewizja Polska otwiera nowe kanały tematyczne. Szykujecie się na TVP Kobieta, TVP Muzyka i TVP Nauka. Możecie już obstawiać co będzie większe – oglądalność czy dotacje od rządu?

Telewizja Polska ma plany na bogato! Karta Powinności Telewizji Polskiej na lata 2020-2024 została już skierowana do konsultacji społecznych, a prezes TVP Jacek Kurski zamierza rozwinąć skrzydła. Jak ujawniają Wirtualne Media, już 8 marca wystartuje kanał TVP Kobieta o tematyce lifestylowo-rozrywkowej. Czy to konkurencja dla TVN Style czy raczej Telewizji Trwam?

Kurski weźmie się za kobiety. TVN Style wymięka?

Telewizja Polska poinformowała, że celem nowego projektu jest „pełniejsze realizowanie zasady powszechności, czyli oferowania przez media publiczne programów i innych usług całemu społeczeństwu, a jednocześnie zasady zróżnicowania”. TVP Kobieta ma umacniać potrzebę rodziny, kształtować postawy prozdrowotne, integrować społecznie i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Kanał TVP Kobieta miałaby zastąpić w NTC kanał TVP Rozrywka, który byłby wtedy nadawany satelitarnie.

Koszt TVP Kobieta

Czy Jacek Kurski sobie poradzi? Spokojnie, na kobietach się zna, przecież ma już drugą żonę. Czy tak samo zna się na pieniądzach? Wirtualne Media ujawniają, że koszt nadawania nowego kanału ma wynieść ok. 17,8 mld. Bez paniki, jeśli zabraknie pieniędzy, to PiS da z kieszeni Polaków ile trzeba.

Na tym jednak nie koniec planów Telewizji Polskiej. Wkrótce mają wystartować kanały TVP Nauka i TVP Muzyka. Mają rozmach…

TVP Kobieta ma być programem wyspecjalizowanym o charakterze lifestylowo-poradnikowo-rozrywkowym, skoncentrowanym wokół potrzeb i zainteresowań kobiet. Program ma być kierowany do kobiet niezależnie od wieku, wykształcenia, zamożności i stylu życia. W ofercie mają znaleźć się także audycje o charakterze familijnym, kulinarne czy dotyczące zdrowia – informuje portal Wirtualne Media.

TVP Muzyka - Martyniuk i Sylwester Marzeń non stop?

W planach jest jeszcze kanał TVP Muzyka i fani disco polo oraz Zenka Martyniuka już zacierają ręce. Nie będzie to jednak konkurencja dla Polo TV. Kanał ma być zróżnicowany muzycznie. Będzie prezentował teledyski, koncerty, filmy dokumentalne i fabularne, dotyczące sceny muzycznej, artystów czy kompozytorów. Plany ambitne, ale pewnie większość ramówki będą stanowiły powtórki z Sylwestra Marzeń

Czytaj także