18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Współczujemy

Gessler przyznała się do zaburzeń odżywiania. Trudny czas

04.01.2021  15:04
Lara Gessler i zaburzenia odżywiania
Lara Gessler i zaburzenia odżywiania Fot: Wojciech Olszanka/East News

Lara Gessler wzięła udział w internetowej zabawie, w której zebrało jej się na wspomnienia. Przy okazji fani dziewczyny dowiedzieli się o niej przykrych faktów. W czasach licealnych musiała mocno o siebie zawalczyć.

Lara Gessler jest jedyną córką i oczkiem w głowie swojej mamy, królowej TVN - Magdy Gessler. Od dziecka otaczało ją dobre jedzenie - bowiem jej rodzice stworzyli prawdziwe imperium gastronomiczne. Niestety, jako młoda dziewczyna miała ona pewne problemy.

Teraz Lara Gessler angażuje się przede wszystkim w wychowanie swojej córeczki Neny, która jest dla niej prawdziwym oczkiem w głowie. W przerwie od matczynych obowiązków kobieta wzięła udział w internetowej zabawie. Na swoim Instagramowym profilu zamieszczała różne zdjęcia, zgodnie z prośbą internautów.

Lara Gessler miała zaburzenia odżywiania

Ktoś poprosił o fotografię z okresu, kiedy Lara była najchudsza w życiu. Okazuje się, że ten moment przypadał na czasy licealne, przedmaturalne, kiedy dziewczyna ważyła 46 kg przy wzroście 174 cm. To faktycznie ogromna niedowaga.

Lara Gessler kilka lat temu w jednym z wywiadów przyznała się do zaburzeń odżywiania. Kobieta cierpiała w młodości na ortoreksję, co oznacza obsesyjne wręcz kontrolowanie swojego jadłospisu, by był on jak najzdrowszy. 

Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy. Kiedy miałam zjeść coś kiepskiego, pytałam sama siebie: czy coś się stanie, jeśli tego nie zjem? Odpowiedź brzmiała: oczywiście, że nie. To dawało mi poczucie kontroli, a ta dyscyplina nakręcała wszystkie dziedziny życia. Przygotowywałam się wtedy do matury, w związku z tym zaczęłam się bardzo dużo uczyć

- opowiadała ówcześnie Lara Gessler.

Kiedy jej mama, Magda Gessler zauważyła, że z pociechą dzieje się coś niedobrego - zaprowadziła ją do psychologa. Ostatecznie jednak Lara poprosiła o czas i sama uporała się ze swoją psychiką. Od tego momentu kobieta trzyma zdrową wagę, która jest dla jej organizmu najlepsza.

Życzymy z serca, by dawne zaburzenia już nigdy do niej nie powróciły!

Przeczytaj więcej
Komentarze