18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miłość bez aktu

Gessler zawarła "rzymskie małżeństwo". Co to oznacza?

Wojciech Kozicki
14.09.2022  14:06
Lara Gessler zawarła "rzymskie małżeństwo". Co to oznacza?
Lara Gessler zawarła "rzymskie małżeństwo". Co to oznacza? Fot: Piotr Molecki/East News

Lara Gessler (jej mamą jest Magda Gessler) i Piotr Szeląg wyglądają na małżeństwo idealne. Okazuje się, że relacja małżeńska między nimi jest wyjątkowa, specyficznai... wolna! Zdecydowali się na „rzymskie małżeństwo”. Co oznacza ten termin? Jarosław Kaczyński pewnie powiedziałby "fuuuj"...

Lara  Gessler i Piotr Szeląg są małżeństwem od 2020 roku, a doczekali się już drugiego dziecka i pewnie na tym nie poprzestaną. Okazuje się, że niewiele osób wie jaki rodzaj relacji naprawdę łączy Szeląga z córką gwiazdy programu „Kuchenne Rewolucja”. Portal Plejada informuje, że Gessler i Szeląg zdecydowali się na tzw. rzymskie małżeństwo. Co to oznacza?

Gessler i rzymskie małżeństwo. Co to za relacja i jak wygląda rozwód?

Plejada wyjaśnia, że małżeństwo jest prywatną sprawą małżonków, więc w świetle prawa para nie jest związana ze sobą żadnym aktem prawnym, a kiedy małżonkowie uznają, że uczucia już nie ma, to  małżeństwo po prostu przestaje istnieć. Do zakończenia małżeństwa nie jest im potrzebny rozwód oraz decyzja sądu. To oczywiście forma związku niezgodna z definicją prawdziwej konstytucyjnej rodziny, którą właśnie ogłosił Jarosław Kaczyński w Pruszkowie.

Jesteśmy z Larą, żyjemy sobie razem i jest nam świetnie. Ja nie muszę przed tym uciekać. Bardziej chodzi mi o to, żeby ludzie myśleli o tym, co robią, a nie robili pewne rzeczy, nie dając sobie czasu na myślenie. Nie potrzebuję pieczęci, która mi powie: "teraz jesteśmy mężem i żoną, to teraz będziemy szczęśliwi. Szczęśliwi ludzie mają być na co dzień. Nie wziąłbym dzisiaj ślubu jaki obecnie oferuje nam nasze państwo. Byłem. Widziałem. Więcej nie chcę  – powiedział Szeląg w rozmowie z wp.pl.

Prawdopodobnie nacisk na taką formę związku małżeńskiego wywarł Piotr Szeląg, który kiedyś już przyznał, że nie lubi formalizowania związków.

Dla Rzymian małżeństwo było relacją faktyczną. Nie zaczynało się od ślubu, tylko od faktycznej chęci pozostawania razem jako mąż i żona. Dopiero wpływy filozofii chrześcijańskiej sprawiły, że zaczęto uważać ślubowanie sobie za coś istotnego prawnie. Myślę, że ten format był preferowany również dlatego, że wygodne dla państwa jest wiedzieć gdzie, kto i z kim jest. I teraz pojawia się pytanie: czy ja chcę, żeby państwo ingerowało w tę sferę? Czy ja chcę, żeby ktokolwiek ingerował w tę sferę? Ja jestem zwolennikiem tego, żeby ludzie robili to, co chcą i co czują możliwie w każdymmomencie, jeśli kochają – wyjaśnił Piotr Szeląg w rozmowie z Wirtualną Polską.

Gazeta.pl wymienia sławne pary, które tworzą rzymskie małżeństwo. Na taką formę związku zdecydowali się m.in. Maja Ostaszewska i Michał Englert oraz Patrycja Markowska i aktor Jacek Kopczyński.

Nieudane małżeństwo Gessler

Czy miłość Lary Gessler do męża okaże się tak silna jak miłość do kuchni? Autorka książek kucharskich: „Słodki zielnik” i „Orzechy i pestki” oraz współwłaścicielka restauracji U Fukiera” i cukierni „Słodki Słony” wydaje się zakochana na amen w przystojnym prawniku. Przypomnijmy jednak, że Lara Gessler w 2017 roku poślubiła Pawła Rucza, z którym rozwiodła się po dwóch latach.

Czytaj także