18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa?

Lewandowski zdradził, co tak naprawdę myśli o Janie Pawle II

02.11.2022  18:03
Robert Lewandowski szczerze o papieżu
Robert Lewandowski szczerze o papieżu Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Robert Lewandowski. Król boiska, geniusz pola karnego i… początkujący teoretyk teologii?! Nie, ale w najnowszym wywiadzie powiedział kilka słów o Janie Pawle II. Odpowiedział też na pytanie dotyczące Lecha Wałęsy i Lionela Messiego.

Ach, Robert! Nasza największa gwiazda i główny towar eksportowy kraju nad Wisłą w dziedzinie sportu. Czy jest jakiś sławniejszy Polak? Czy Polska za granicą kojarzy się właśnie z panem Robertem? Otóż nie tylko, Robert Lewandowski dołączył do grona trzech najsławniejszych Polaków ostatnich lat. W tej grupie jest jeszcze noblista Lech Wałęsa oraz papież – Jan Paweł II. Dlatego właśnie Robert Lewandowski został zapytany o to, co o nich myśli. Powiedział coś miłego? A może rozpoczął straszną i szkalującą przemowę pełną politycznych deklaracji?

Wywiad Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski udzielił wywiadu barcelońskiemu dziennikowi „La Vanguardia”. Skomentował tam wpierw Lionela Messiego, którego określił jako „legendę” i „wielkiego piłkarza”. Wypowiedział się też na temat swojego kolegi z drużyny, Pedriego, który uważany jest za jeden z największych obecnie talentów.

Niesamowity piłkarz nowej generacji, z ogromnym potencjałem. W dobrym momencie, na dobrej pozycji

- powiedział Robert Lewandowski o Pedrim.

Robert Lewandowski o Lechu Wałęsie i Janie Pawle II

Polskę świat zna m.in. za Jana Pawła II, Lecha Wałęsę i Roberta Lewandowskiego, niekoniecznie w tej kolejności. Nie dziwi więc, że jedna z osób z tej trójki pytana jest o pozostałych. Co „Lewy” myśli o papieżu i prezydencie?

Lewandowski stwierdził, że Wałęsa wiele zrobił dla historii naszego kraju i w Polsce oraz za granicą jest kimś dobrze znanym. O Janie Pawle II natomiast, że to człowiek, który chciał uczynić świat lepszym.

To, jaki był dla ludzi, jaki był otwarty. To, co zrobił dla ludzkości. Zawsze będę go pamiętał jako tę osobę, która starała się uczynić świat lepszym

- powiedział Lewandowski o Janie Pawle II.

Ależ dyplomacja! Oczywiście Robert nie musi mieć mocnej opinii na temat tych osób, a zapytany został przez niewinnego hiszpańskiego dziennikarza, który o wojnie polsko-polskiej nie ma zielonego pojęcia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także