18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to koniec?

MARCELINA ZAWADZKA SKAZANA! Koniec bezkarności celebrytów?

11.05.2022  12:36
Marcelina Zawadzka skazana przez sąd
Marcelina Zawadzka skazana przez sąd Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Była Miss Polonia i celebrytka Marcelina Zawadzka, została skazana w głośnej sprawie o karuzeli fakturowej. Na ławie oskarżonych zasiadło w sumie 18 osób.

Marcelina Zawadzka skazana przez Sąd Okręgowy w Kaliszu! Celebrytka, była prezenterka TVP, a obecnie Polsatu i ex Miss Polonia, usłyszała wyrok w sprawie przeciw karuzeli fakturowej. 33-latka miała prać brudne pieniądze, przyjmować i rozliczać trefne faktury i uszczuplać podatek.

Oprócz Zawadzkiej w sprawie oskarżonych zostało 17 innych osób. Wszyscy poza celebrytką usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie "mafii" vatowskiej mieli wytwarzać i przesyłać fikcyjne faktury VAT, aby tworzyć historię komunikacji elektronicznej między podmiotami gospodarczymi zaangażowanymi w nielegalny proceder.

Marcelina Zawadzka skazana

Marcelina Zawadzka już wcześniej przyznała się w sądzie do dwóch zarzutów, nie przyznała się do prania brudnych pieniędzy. Od początku zapewniała, że jest niewinna i padła ofiarą nieuczciwego księgowego. W swą niewinność wierzyła do tego stopnia, że w czasie odczytywania wyroku... przebywała na wakacjach w Tajlandii.

W środę sąd w Kaliszu ogłosił wyrok w sprawie. Marcelina Zawadzka została uznana winną. Groziło jej 8 lat więzienia, za kratki jednak nie trafi. Usłyszała jedynie karę grzywny w wysokości 60 tysięcy złotych. Pieniądze celebrytka ma zwrócić Skarbowi Państwa.

Czytaj także