18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest decyzja!

Maleńczuk USŁYSZAŁ WYROK! Gwiazdor trafi za kratki?

15.12.2021  08:29
Maciej Maleńczuk został skazany
Maciej Maleńczuk został skazany Fot: Justyna ROJEK/East News

Sąd Okręgowy w Krakowie zakończył sprawę Macieja Maleńczuka dotyczącą naruszenia nietykalności działacza antyaborcyjnego. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości muzyk będzie musiał zapłacić zadośćuczynienie oraz grzywnę. Ogłoszony wyrok jest prawomocny.

Sprawa, którą wymiar sprawiedliwości zajmował się przez ostatnie trzy lata, dotyczyła wydarzeń z 17 grudnia 2016 roku. To wtedy przy krakowskim rynku pojawili się aktywiści organizacji Pro-Prawo do Życia, domagający się wprowadzenia przez rząd zakazu aborcji.

Manifestacja oburzyła przechodzącego tamtędy Macieja Maleńczuka, który zdaniem świadków zaatakował jednego z aktywistów, Artysta miał wyrwać mężczyźnie plakat, po czym uderzyć go w twarz.

Sprawa początkowo trafiła do sądu rejonowego, który nakazał piosenkarzowi zapłacenie sześciu tysięcy złotych grzywny oraz tysiąca zadośćuczynienia na rzecz aktywisty. Obie strony odwołały się od wyroku.

Maciej Maleńczuk skazany

We wtorek wydarzeniami z grudnia 2016 roku zajął się sąd okręgowy. Piosenkarz na rozprawie tłumaczył, że czuł się zobowiązany do zakończenia tej pikiety. Jak podkreślał, została ona zorganizowana w środku dnia, kiedy przebywały tam dzieci, a prezentowane w trakcie wydarzenia plakaty przedstawiały między innymi zdjęcia nagich, rozszarpanych noworodków.

Nie można prezentować nagości, a nagle okazuje się, że można prezentować (zdjęcia) nagiego noworodka, jeszcze rozszarpanego. Cóż to jest za wolność słowa, która do czegoś takiego dopuszcza? - mówił muzyk.

Maleńczuk przyznał, że nie żałuje swojego czynu oraz jest niewinny. Sąd po wysłuchaniu obu stron podjął decyzję o utrzymaniu wyroku, uznając 60-latka za winnego naruszenia nietykalności aktywisty pro-life.

Piosenkarz zapewnił, że zapłaci grzywnę i zadośćuczynienie (łącznie 7 tys. zł), ale dodał też, że "jeśli taka sytuacja się powtórzy w przestrzeni publicznej, zareaguje podobnie. Zgadzacie się z wyrokiem?

Czytaj także