18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie ostro

Maleńczuk skazany za pobicie. Słono zapłaci

Bartłomiej Ciepielewski
18.12.2020  17:09
Maleńczuk skazany za pobicie. Słono zapłaci
Maleńczuk skazany za pobicie. Słono zapłaci Fot: Wojciech OLSZANKA/East News

Zapadła decyzja sądu w sprawie pobicia działacza pro-life przez Macieja Maleńczuka. Ofiara artysty dzięki wsparciu prawnym Ordo Iuris sporo na tym zyska.

Maciej Maleńczuk uderzył w twarz działacza pro-life na Rynku Głównym w Krakowie. Zajście miało miejsce 17 grudnia 2016 roku, w trakcie protestów dotyczących wypowiadania przez PiS konwencji antyprzemocowej.

Na manifestację przybyło pięciu działaczy pro-life. Podczas krótkiej kłótni jeden z nich został zaatakowany przez Maćka Maleńczuka. Wojowniczy artysta swoim dokonaniem pochwalił się później na Facebooku. Poszkodowanemu pomocy prawnej udzieliła fundacja Ordo Iuris.

Sąd skazał Macieja Maleńczuka

Reprezentująca artystę adwokat Marta Lech poinformowała, że jej klient został uznany za winnego popełnionych czynów. Maciej Maleńczuk zobowiązany będzie pokryć wszystkie koszty procesowe oraz zapłacić poszkodowanemu 6 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok sądu nie jest prawomocny. Bojowy artysta może odwołać się od decyzji wymiaru sprawiedliwości.