18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Olaboga! Toż to szok!

Ogórek ma nową pracę. Nie chce się już kisić w TVP?

25.10.2021  13:03
Magdalena Ogórek ma nową pracę. Czy szykuje się do ewakuacji z TVP?
Magdalena Ogórek ma nową pracę. Czy szykuje się do ewakuacji z TVP? Fot: TRICOLORS/East News

Magdalena Ogórek od lat stara się zrobić karierę. Najpierw prawie została prezydentem, teraz pracuje w TVP Info, ale wkrótce wreszcie może osiągnąć zawodowy sukces. Jak informuje „Press”, milcząca kandydatka została zatrudniona przez Radio Łódź.

Znamy zarobki Magdaleny Ogórek w TVP i śmiało można powiedzieć, że te pieniądze to nie mizeria. Jednak pani prawie-prezydent chce najwyraźniej WIĘCEJ! Zjawiskowa blondynka z mediów publicznych potwierdziła, że znalazła nową pracę. Będziemy mogli rozkoszować się jej głosem, gdy będzie zasiadała do mikrofonu w Radiu Łódź. Czy oznacza to koniec współpracy z Jarosławem Jakimowiczem, który ma dostać nowy program i OSTRE SHOW w TVP?

Nowa praca Ogórek. Rozwój zawodowy czy ewakuacja z TVP?

Jak ujawniły media, Magdalena Ogórek w Radiu Łódź będzie prowadziła sobotnie debaty z lokalnymi i krajowymi politykami. Co prawda Arkadiusz Paluszkiewicz, prezes Radia Łódź, nie odpowiedział "Pressowi" na pytanie o zatrudnienie Ogórek, ale ona sama potwierdziła medialne doniesienia.

Jak dodaje „Press”, Radio Łódź zatrudniło też inne gwiazdy mediów publicznych. Sławomir Jastrzębowski, właściciel Salon24.pl i Michał Rachoń, pracujący w TVP Info, mają prowadzić w Radiu Łódź nadawane w dni powszednie popołudniowe rozmowy. Co więcej, „cała trójka została już wpisana do listopadowego grafiku, a programy będą prowadzić z Warszawy". Te informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Ogórek, podobnie jak Rachoń, pracuje także w TVP Info. Ogórek i Rachoń są także gospodarzami audycji w innych regionalnych rozgłośniach publicznych - Radiu Koszalin i Radiu Opole. Ogórek ma także pracę w Polskim Radiu PiK – przypomina Onet.pl.

Dlaczego Radio Łódź zatrudnia gwiazdy dziennikarstwa z mediów publicznych? To decyzja dość kontrowersyjna, bo przecież trwa spór związkowców z prezesem Radio Łódź dotyczący żądania przestrzegania regulaminu wynagradzania i zaprzestania planowanych zwolnień.

To nie są dziennikarze, a funkcjonariusze aparatu partyjnej propagandy. Chodzi o to, żeby ich godnie nagrodzić, nawet kosztem zwykłych pracowników, których się zwalnia. Najprawdopodobniej nie zwiększono budżetu, więc radio pewnie nie miało wyjścia i musiało po prostu kogoś zwolnić. To są przykłady smutnego zjawiska znanego z PRL - partyjnej nomenklatury stanowisk. Zatrudnia się osoby zaufane, niekoniecznie należące do partii, ale żarliwie wykonujące polecenia - uważa prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. (Press)