18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ile za to zapłaci?

Mama Piotra Kraśki trafiła do DOMU OPIEKI

15.07.2022  17:47
Mama Piotra Kraśki mieszka w domu opieki
Mama Piotra Kraśki mieszka w domu opieki Fot: Pawel Wodzynski/East News

Mama Piotra Kraśki obecnie przebywa w domu opieki. Jak kosztowny jest pobyt seniorki w miejscu, w którym ma zapewnioną profesjonalną opiekę?

Starość rodziców to trudny temat dla wszystkich dzieci. Kiedy dorośli ludzie widzą, jak ci, którzy ich wychowali stopniowo opadają z sił - muszą rozważyć kwestię opieki nad nimi. W takiej sytuacji znalazł się Piotr Kraśko.

Mama Piotra Kraśki mieszka w domu opieki

Piotra Kraśkę wychowywała głównie mama, która obecnie ma już 76 lat. Ojciec Piotra odszedł od rodziny zostawiając 7-letniego syna i związał się z Niną Terentiew. Dla przyszłego dziennikarza był to wielki cios. "Brakowało mi ojca. Mamie czy babci nie opowie się o rzeczach, o jakich rozmawia się z ojcem. Ja takiej rozmowy nigdy nie odbyłem" - przyznał po latach.

"Super Express" ustalił, że obecnie mama Piotra Kraśki mieszka w domu opieki w podwarszawskim Skolimowie. Co prawda dziennikarz proponował mamie, by ta zamieszkała z nim i jego rodziną, ale kobieta nie wyobrażała sobie robić najbliższym takiego kłopotu. Stąd decyzja o pobycie w Domu Artysty Weterana. 

Pani Barbara mieszka z nami. Rzadko jednak wychodzi z pokoju, spotykamy się podczas obiadów i spacerów

- mówi "Super Expressowi" jedna z mieszkanek domu opieki.

W 2021 roku koszt pobytu jednego mieszkańca w Skolimowie wynosił 5892 zł. Dom Artysty Weterana cieszy się nieposzlakowaną opinią i wielu ludzi związanych z szeroko pojętą kulturą z radością spędza tam jesień życia.