18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kaczyński zakaże koncertów?

Maneskin rozwścieczyli PiS. ZROBILI TO NA FESTIWALU W SOPOCIE!

Emilia Waszczuk
28.06.2021  08:27
Maneskin rozwścieczyli PiS. Kaczyński zakaże koncertów?
Maneskin rozwścieczyli PiS. Kaczyński zakaże koncertów? Fot: Piotr Matusewicz/East News, STANISLAW KOWALCZUK/East News

To koniec koncertów? A może początek cenzurowania grup, które mogą występować w Polsce? Do Sopotu przyjechali zwycięzcy Eurowizji - Maneskin. W czasie występu zrobili coś, co mogło wypalić oczy Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego świcie.

W PiS muszą być przerażeni, Jarosław Kaczyński - jeśli ktokolwiek mu powiedział - zapewne szybko nie wyjdzie z łóżka, ciężko trawiąc informacje z weekendu. W weekend odbył się bowiem Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie, na który zaproszono między innymi zwycięzców ostatniego konkursu Eurowizji. I co oni tam nawyprawiali!

Zespół Maneskin po brawurowym zwycięstwie na Eurowizji zdobył na świecie ogromną popularność i teraz podróżują po kolejnych krajach. Do Polski wstąpili zaledwie na chwilę, ale zdążyli ostro namieszać.

Maneskin rozwścieczyli PiS. Zaatakowali ze sceny

W Sopocie muzycy Maneskin mieli szansę na krótki występ, którym dobitnie pokazali, że nad Wisłą wcale nie jest miło. Życzyli Polakom, by ich włodarze poszli precz, a Polska stała się krajem wolnym od zaściankowych poglądów, by pozwalała ludziom cieszyć się z życia i miłości - nie ważne, kogo chce się kochać.

Wierzymy, że doczekamy czasów, że każdy będzie mógł to zrobić bez żadnych obaw. Wszyscy powinniśmy być całkowicie wolni i być tymi, kim - kur*a - chcemy być! Dziękujemy, Polsko. Miłość nigdy nie jest czymś złym!

- wykrzyczał do mikrofonu Damiano David, wokalista Maneskin.

Chwilę wcześniej lider zespołu na scenie, przed kamerami i widzami, pocałował swojego kolegę. A żeby chwilę tę upamiętnić i potwierdzić, że to temat dla nich ważny, nagranie ze zdarzenia zamieścili w mediach społecznościowych, opisując je słowami "Równe prawa dla społeczności LGBTQIA+".

To jednak nie koniec kontrowersji. Gdy Włosi opuszczali już Sopot, basistka Maneskin chciała oddać statuetkę od Polsatu fanom na ulicy, a chwilę później Damiano David pożegnał czule fotoreporterów, pokazując im środkowy palec. Myślicie, że to głębsze przesłanie?

Czytaj także