18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat sportowca

Najman oblał egzamin na prawo jazdy. "Idiota układał te pytania"

Bartłomiej Ciepielewski
03.03.2021  17:48
Marcin Najman oblał egzamin na prawo jazdy
Marcin Najman oblał egzamin na prawo jazdy Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Niedawno Marcin Najman przekroczył limit punktów karnych, przez co stracił prawo jazdy. Częstochowski wojownik niezwłocznie przystąpił do egzaminu teoretycznego, lecz wyjątkowo trudne pytania pokonały byłego pięściarza.

Marcin Najman mimo zakończenia sportowej kariery został zmuszony do rozpoczęcia kolejnego pojedynku. Tym razem walczy o odzyskanie prawa jazdy.

Marcin Najman chce odzyskać prawo jazdy

Batalia o odzyskanie uprawnień nie idzie po myśli byłego sportowca. Marcin Najman oblał egzamin na prawo jazdy, lecz jak twierdzi nie z jego winy. Tym razem za porażkę obwinia osobę, która układała pytania.

Jakiś idiota wymyślał te pytania. Ja nie wiem.. jeżeli takie są te pytania, to ja będę zdawał te testy do końca życia - wyznał Najman.

Oburzony wojownik przyznał, że przez 21 lat nie miał żadnego wypadku, a rocznie nabija prawie 100 tysięcy kilometrów. Jak stwierdził pytania, które trafił na egzaminie były "idiotyczne i nielogiczne".

Na czym oblał Marcin Najman?

Marcin Najman w rozmowie z o2.pl ujawnił jakie zagadnienia sprawiły mu największą trudność podczas egzaminu teoretycznego.

Jedno pytanie dotyczyło sytuacji, kiedy przewozimy fotelik z niemowlakiem, na przednim siedzeniu, gdy auto jest wyposażone w poduszkę powietrzną. Pierwsza odpowiedź brzmiała tyłem do kierunku jazdy, druga przodem do kierunku jazdy i trzecia... jakaś nielogiczna, nie pamiętam. Oczywiście odpowiedziałem, że tyłem do kierunku jazdy, żeby poduszka, w razie jak wybuchnie, nie skrzywdziła dziecka. Taka poduszka może przecież zabić takie malutkie dziecko. I to była błędna odpowiedź. Jak to możliwe? - żali się Najman w rozmowie z o2.pl.

Inne pytanie, które pokonało Marcina Najmana, brzmiało: "Co ma wpływ na długość drogi hamowania pojazdu?".

Zaznaczyłem całkowitą masę pojazdu. Oczywiście, że refleks ma znaczenie, natomiast dużo większe znaczenie ma masa całkowita pojazdu. Jeżeli pojazd będzie dwa razy cięższy, to będzie dwa razy dłuższa droga hamowania. To są podstawy fizyki - twierdzi sfrustrowany ekspert TVP Info.

Marcin Najman przyznał, że tym razem nieco wnikliwiej przejrzy wszystkie zagadnienia. Kolejne podejście czeka go już w piątek.

Czytaj także
Przeczytaj więcej