18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tanio skóry nie sprzedaje

Pudzianowski biedy nie klepie! Ile zarabia były strongman?

22.10.2021  15:59
Mariusz Pudzianowski został milionerem
Mariusz Pudzianowski został milionerem Fot: TOMASZ RADZIK/East News

Mariusz Pudzianowski jest jedną z największych gwiazd KSW, przyciągającą setki tysięcy, jak nie miliony widzów. Były strongman, dzięki swojej sile i rozpoznawalności zarabia gigantyczną kasę. Ostatnio udało się ustalić, ile wynosi jego wypłata.

Mariusz Pudzianowski rozpoczął przygodę w MMA prawie 13 lat temu. Jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy KSW zarabia ogromne pieniądze. Były strongman napędza również popularność polskiej federacji, przyciągając sponsorów i rzesze fanów. Wszystko to sprawia, że stał się już milionerem.

Ile zarabia Mariusz Pudzianowski?

Pudzian za pierwszą walkę na KSW zgarnął 200 tysięcy złotych. To wtedy polski gladiator zbił Marcina Najmana na kwaśne jabłko. Pochodzący z Białej Rawskiej wojownik zauważył, że wywołuje wśród widzów ogromne zainteresowanie, przez co natychmiast zażądał podwyżki. Za każdą kolejną potyczkę miał dostawać o 50 tysięcy złotych więcej. W ostatnich latach były strongman za bitwę niezależnie od wyniku otrzymywał około pół miliona złotych.

Do potężnych zarobków siłacza należy również doliczyć jego kontrakty z wieloma firmami takimi jak między innymi Blachy Pruszyński, Super Glue czy Betfan. 44-latek część z zarobionych pieniędzy inwestuje w nieruchomości oraz własną firmę transportową TEAM Maruisz Pudzianowski.

Kiedyś, jeszcze jako strongman, dostałem w prezencie ciężarówkę, którą wykorzystywaliśmy w czasie zawodów. Potem stała bezczynnie w garażu. Stwierdziłem, że to bez sensu i że powinna na siebie zarabiać. I tak to się zaczęło. Firma transportowa to ciężki kawałek chleba, ale interes się kręci - mówił ex-strongman w rozmowie z "Super Expressem".

Ostatnio Pudzianowski poinformował, że po zakończeniu przygody z KSW nie odchodzi na emeryturę, a zamiast tego wolny czas poświęci na zarządzaniu swoimi działalnościami.

logo Tu się dzieje