18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co na to stryj?

Niewygodna tajemnica Marty Kaczyńskiej. Ma tupet?

13.07.2021  17:21
Marta Kaczyńska i papierosy
Marta Kaczyńska i papierosy Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Marta Kaczyńska ma pewną niewygodną tajemnicę, ale nie przeszkadza jej to w pouczaniu innych ludzi. Czy stryj ma świadomość takich przewin swojej ukochanej bratanicy?

Marta Kaczyńska zajmuje się nie tylko domem i dziećmi, ale również zawodowym pisaniem felietonów na łamach tygodnika "Sieci". Ostatni z nich postanowiła poświęcić problemowi uzależnienia od nikotyny wśród młodzieży. Opisała, w jaki sposób można przeciwdziałać nałogowi papierosowemu w naszym kraju. 

Jest tylko jeden problem... Marta Kaczyńska sama ma bardzo niewygodną tajemnicę. Po raz pierwszy sięgnęła po papierosa w wieku... 12 lat! To szokujące, widok takiego dziecka z tytoniem musiał być dla wszystkich bardzo ciężki.

Pod względem liczby palących wśród młodzieży znajdujemy się w niechlubnej czołówce europejskich państw. Ok. 60 proc. osób w wieku 15-18 lat przynajmniej raz w życiu sięgnęło po papierosa, a średnia wieku tych, którzy próbują wyrobów tytoniowych po raz pierwszy, to 12-14, a nawet osiem lat

- pisze Marta Kaczyńska w najnowszym felietonie "W niechlubnej czołówce" w tygodniku "Sieci".

Marta Kaczyńska ma szokującą tajemnicę

Marta Kaczyńska zwraca tam uwagę na fakt, że na Islandii znaleziono sposób, który ogranicza palenie wśród młodzieży. Kluczowe jest tu spędzanie jak największej ilości czasu z rodzicami. Takie same opcje Kaczyńska proponuje wprowadzać w Polsce.

 Z badań wynikało jednoznacznie, że problemy z używkami dotyczyły w znacznie mniejszym stopniu tych dzieci, które kilka razy w tygodniu uprawiały sport, spędzały czas z rodzicami, nie wychodziły z domu wieczorami i miały poczucie bezpieczeństwa w szkole

- napisała w felietonie Marta Kaczyńska.

Marta Kaczyńska o tym, że sama zapaliła papierosa w wieku 12 lat, wspominała w swojej książce pt. "Moi rodzice" poświęconej Lechowi i Marii Kaczyńskim, zmarłym tragicznie w katastrofie smoleńskiej. 

"Mama jednak miała do mnie zaufanie, które niestety kilka razy zawiodłam. Z jednych warsztatów teatralnych wróciłam dzień czy dwa później, niż się skończyły. Zaczęłam palić papierosy w wieku dwunastu lat" - pisała Kaczyńska w książce "Moi rodzice".

Jesteście zszokowani?