18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pali nie tylko mosty za sobą

Szokujący apel Maty do Polaków. Jest tu już spalony?

16.02.2022  11:53
Mata i legalizacja marihuany. W Empiku mówił o narkotyku
Mata i legalizacja marihuany. W Empiku mówił o narkotyku Fot: Lukasz Kalinowski/East News

Raper Mata na gali Bestsellery Empiku 2021 i kontrowersyjna wypowiedź. Zapowiedział walkę o legalizację marihuany w Polsce. Zapomniał już, że ma zarzuty za posiadanie narkotyków? Czy walcząc o "zielone" w katolickiej Polsce puści swoją karierę z dymem? Droga młodzieży, mata takiego rapera, jakiego chceta...

Raper Mata niedawno został zatrzymany z marihuaną i może się to dla niego skończyć surowym wyrokiem. Artysta idzie za ciosem i na gali Bestsellery Empiku 2021 zaapelował o depenalizację marihuany w Polsce. Zapowiedział walkę o jej legalizację i poprosił fanów muzyki, by przyłączyli się do jego narkotykowej krucjaty.

Mata chce legalnej marihuany. Boi się więzienia?

Przy okazji Mata odtrąbił kolejny sukces, bo na gali odebrał statuetkę w kategorii rap & hip-hop za album "Młody Matczak". Wykorzystał moment na przemówienie, by odnieść się do niedawnego zatrzymania przez policję.

Zostałem złapany za posiadanie marihuany. Wiele osób uważa, że była to akcja promocyjna. Chciałem to zdementować. Po prostu byłem w pracy, był ciężki dzień. Skończyłem pracę, chcieliśmy pograć z kolegami w piłkę i się trochę wyluzować. Wtedy złapali nas panowie policjanci – wyznał Mata na imprezie Empiku.

Czy tak jak nas, zastanawia was co takiego robił Mata, że był tak zmęczony? Jak wygląda katorżnicza praca rapera w Polsce?

Dlaczego marihuana powinna być legalna? Zdaniem Matczaka, jest ona istotnym wspomagaczem dla artystów i źródłem inspiracji.

W związku z tą sytuacją chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że jest ważny szczególnie w naszej społeczności artystycznej. Jest od wielu lat inspiracją dla muzyków – zaapelował raper.

Co sądzą polskie gwiazdy o legalizacji marihuany? [WIDEO]

Mata - Patointeligencja