18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przytuli miliony za porażkę

Ile zarabia Sousa? PZPN dał sobie strzelić gola

Wojciech Kozicki
30.06.2021  20:11
Zarobki Paulo Sousy biją po oczach. Polska przegrała Euro, on wygrał fortunę
Zarobki Paulo Sousy biją po oczach. Polska przegrała Euro, on wygrał fortunę Fot: SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Mecze Polski na Euro 2020 były jak występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji. Trener Paulo Sousa, chociaż goli było tyle co trafionych dźwięków u gwiazdora TVP, może jednak liczyć na srogie wynagrodzenie. Ujawniono jakie są jego zarobki i ile PZPN musi płacić za jego usługi.

Ile zarabia Paulo Sousa? Jak ujawniają media, właśnie wystawił PZPN i Polakom „paragon grozy” za pierwsze pół roku pracy. Jak podaje Roman Kołtoń, kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej gwarantuje Sousie 70 tys. euro, czyli ok. 315 tys. zł miesięcznie. Co więcej, utrzymanie selekcjonera i jego sztabu łącznie kosztuje federację aż 150 tysięcy euro. Tym samym selekcjoner i jego ekipa od stycznia zgarnęli już 4 MILIONY ZŁOTYCH.

Zarobki trenera Sousy. Ile PZPN mu płaci?

Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl, Sousa ma roczną pensję na poziomie ok. 840 tys. euro (blisko 3,8 mln zł). Tym samym uplasował się środku zestawienia selekcjonerów finalistów Euro 2020 pod względem zarobków.

Wyższe od Sousy pensje ma 13 spośród 23 innych opiekunów finalistów XVI ME. 11 z nich awansowało ze swoimi drużynami do 1/8 finału - poza Portugalczykiem w fazie grupowej odpadli jedynie Stanisław Czerczesow (Rosja) i Senol Gunes (Turcja). Z grupy swoje zespoły wyprowadziło natomiast aż 5 trenerów zarabiających mniej od Sousy: Janne Andersson (Szwecja), Franco Foda (Austria), Robert Page (Walia), Jaroslav Silhavy (Czechy) i Andrij Szewczenko (Ukraina) – podaje portal sportowefakty.wp.pl.

Prezes PZPN chwalił się ostatnio, że stać nas na zatrudnienie drogiego trenera reprezentacji. Trzeba przyznać, ZIBI PRZYKOZACZYŁ. Media przypominają, że Jerzy Brzęczek miesięcznie zarabiał ok. 160 tysięcy złotych Adam Nawałka od 80 na początku kadencji do 120 pod koniec pracy z kadrą, a Franciszek Smuda 120-150 tysięcy zł miesięcznie.

Czytaj także