18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy szukają na wiki o co chodzi

Szpak coming out. Ujawnił swoją orientację!

13.10.2022  22:02
Michał Szpak coming out! Orientacja seksualna ujawniona
Michał Szpak coming out! Orientacja seksualna ujawniona Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Michał Szpak i jego orientacja seksualna to już nie tajemnica. Najlepszy polski wokalista opowiedział o miłości i ujawnił swoją seksualną tożsamość. Jednak takiej informacji chyba nikt się nie spodziewał…

Czy Michał Szpak jest gejem? Nie! Chociaż krążą takie plotki, artysta im zdecydowanie zaprzeczył. Po pierwsze, w rozmowie z magazynem „Twój Styl” ujawnił, że chce założyć rodzinę. Jaślanin nie jest jednak ukierunkowany stricte na miłość z kobietę. Jest… panseksualny!

Orientacja seksualna Michała Szpaka. Czym jest panseksualizm?

Michał Szpak wyjaśnił, że nie zakocha się w kobiecie lub mężczyźnie, ale po prostu „w człowieku”. Podkreślił, że swoją seksualność wciąż odkrywa. Twierdzi, że każdy zasługuje na miłość.

Źródła wyjaśniają, że panseksualizm (tzw. piąta orientacja) dosłownie oznacza popęd seksualny do wszystkich i wszystkiego. To forma wyzwolenia seksualnego. Jak wyjaśnia Poradnik Zdrowie, w panseksualizmie „miłość fizyczna człowieka może dotyczyć nie tylko innych ludzi, niezależnie od płci, wieku i poglądów seksualnych, lecz również samego siebie oraz zwierząt, przedmiotów czy nawet świata pozamaterialnego”.

Miłość to opieka, troska, zachwyt, relacja z osobą, z którą jest mi dobrze. Nie mogę powiedzieć, że zakocham się tylko w kobiecie lub tylko w mężczyźnie, bo ja zakochuję się w człowieku. Seksualność to sfera, którą odkrywa się całe życie. Gdybym miał jednoznacznie siebie określić, jestem panseksualny. Uważam, że każdy, niezależnie od płci kulturowej, tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, zasługuje na miłość. Jestem queerowy, nie identyfikuję się z żadną płcią. Tam naprawdę żyję tu i teraz. Żyję chwilą  - opowiedział Michał Szpak. (Twój Styl)

Czytaj także