18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogrom żalu

Wielka, osobista tragedia Michała Szpaka. Nie może się pozbierać

23.06.2021  11:55
Michał Szpak stracił mamę
Michał Szpak stracił mamę Fot: VIPHOTO/East News

Michał Szpak od kilku lat pozostaje jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Niewiele osób ma jednak świadomość, że zmaga się z traumą. Utalentowanego piosenkarza spotkała w życiu osobista tragedia.

Michał Szpak szybko zrobił w kraju wielką karierę, a mnóstwo jego fanów uważa, że może poszczycić się jednym z najlepszych męskich głosów w Polsce. Niestety, poza zawodowymi sukcesami w życiu artysty pojawiały się również momenty przejmującego smutku.

Michał Szpak przeżył straszną tragedię

Talent wokalny młody Michał Szpak odziedziczył po rodzicach - Grażynie i Andrzeju, którzy śpiewali, a mama chłopca dodatkowo grała na gitarze. Ma trójkę rodzeństwa - starszych o cztery lata Damiana i Marlenę oraz młodszą o dziewięć lat Ewę. Kiedy miał 10 lat, jego mama wyjechała do Włoch, co bardzo mocno zasmuciło chłopca.

Strasznie przeżyłem wyjazd mamy. Płakałem przez pięć kolejnych lat. Jak do niej jechałem, to nigdy nie mogłem się z nią rozstać. Nawet tańczyliśmy w deszczu ze szczęścia

- wspominał potem w wywiadach.

W roku 2016 Michał Szpak brawurowo wystąpił na Eurowizji, przerywając złą passę naszego kraju na tym konkursie. Jego piosenka bardzo spodobała się w Europie i została doceniona - cały kraj się z nim wtedy cieszył. Mało kto jednak wiedział, że rok wcześniej artystę spotkała straszna, osobista tragedia - jego ukochana mama, po długiej chorobie, odeszła.

Zmieniło się całe moje życie, odeszła "Najważniejsza" kobieta, jaką miałem okazję poznać. Kobieta, która dała mi wszystko to, co teraz kieruję w Waszą stronę! Krążek, który przygotowuję, jest zadedykowany Mojej Najukochańszej Mamie!

- mówił w tamtym okresie.

Osobista tragedia z pewnością pozostawiła w nim swoje piętno. Patrząc jednak na karierę Michała Szpaka, nie mamy wątpliwości, że jakoś jest w stanie ją udźwignąć i przetrwać trudne momenty. Tego mu życzymy.