18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Łuszczyca jest dla niego jak 6. żona?

Wiśniewski chory. "Zaczęło atakować mi twarz"

Wojciech Kozicki
17.05.2022  08:06
Wiśniewski chory. Jaki wpływ na łuszczyca na Ich Troje?
Wiśniewski chory. Jaki wpływ na łuszczyca na Ich Troje? Fot: Aleksander Krol/Polska Press/East News

Piosenki i teksty Ich Troje, wielkie koncerty, piękne żony, liczne dzieci.... życie Michała Wiśniewskiego to same sukcesy? A jednak, ma też swoją mroczną stronę. Michał Wiśniewski przypomniał, że jest nieuleczalnie chory na łuszczycę.

Michał Wiśniewski obecnie jest w piątym małżeństwie z żoną Polą i doczekał się piątego dziecka. Ich Troje nadal gra koncerty, a wokalista pokonał alkoholizm i wybrnął z bankructwa. A jednak, w życiu Michała Wiśniewskiego nie jest tak kolorowo jak może się wydawać. Lider Ich Troje udzielił wywiadu Karolinie Kalatzi w "Rozmowach intymnych" i przypomniał, że niczym mroczny cień nad jego życiem od lat wisi choroba – ŁUSZCZYCA.

Michał Wiśniewski chory. Jak żyć z łuszczycą i śpiewać w Ich Troje?

Michał Wiśniewski przyznał, że jego łuszczyca wynika ze stresu i alkoholu, których tak pełne było jego życie. Choroba miała wpływ na wygląd pieśniarza do tego stopnia, że podczas występów telewizyjnych musiał mieć nakładane sztuczne paznokcie. Wiadomo również, że stosował maści oraz naświetlania i kąpiele siarkowe z roztworem z kwasu solnego

Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Ja dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci. Wyglądało to po prostu fatalnie, nie mówiąc o tym, że pod koniec zaczęło mi to atakować twarz – wyznał Wiśniewski w „Rozmowach Intymnych”.

Michał Wiśniewski uspokoił, że obecnie wygrywa walkę z łuszczycą i choroba nie atakuje. Czy jednak to spokój dany na zawsze? Jest to choroba przewlekła i ogólnoustrojowa, z którą trzeba nauczyć się żyć niczym z trudną partnerką.

Po chorobie nowotworowej i kłykcinach kończystych Michał Wiśniewski zmaga się z nieuleczalną łuszczycą! – pisał portal Pomponik w 2014 roku. Przypomniał, że wokalista Ich Troje walkę z łuszczycą zaczął po rozwodzie z Mandaryną.

Wydawało mi się, że panuję nad tym faktem, nie mając świadomości, że alkohol potęguję i rozwija łuszczycę, ale lubiłem pić. Później przyszedł okres kiedy ograniczyłem alkohol, miałem możliwość wyjechać do Jordanii nad Morze Czarne, wszystko się pięknie zagoiło – mówił Wiśniewski w wywiadzie dla „Poradnika Zdrowotnego”.

Ich Troje - Zawsze Z Tobą Chciałbym Być

logo Tu się dzieje