18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z Piekielnej Kuchni do raju

Modest Amaro się nawrócił. "Żyję stylem Maryi"

Wojciech Kozicki
08.07.2022  20:52
Wojciech Modest Amaro o Jezusie i religii. Z piekielnej kuchni trafi do nieba?
Wojciech Modest Amaro o Jezusie i religii. Z piekielnej kuchni trafi do nieba? Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News

Kucharz Modest Amaro w programach „Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia” i „Top Chef” zachowywał się jak diabeł wcielony. Tymczasem w życiu prywatnym jest wyjątkowo pobożnym i religijnym człowiekiem. Jego wypowiedź o wierze i Jezusie może być dla Polaków ogromnym zaskoczeniem. Synonim gastronomicznego zła jest tak naprawdę aniołem?

Wojciech Modest Amaro  gnębił uczestników programu „Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia” jakby szatan nim miotał. Jeśli chodzi o psychiczne tortury i tłamszenie ludzkiej godności, to nawet Gordon Ramsay mógłby się od niego sporo nauczyć. Tymczasem okazuje się, że to zagorzały katolik. Dziś otwarcie mówi o nawróceniu i wyznaje publicznie miłość do Boga.

Wojciech Modest Amaro, czyli wierzący szef kuchni

Wojciech Modest Amaro podczas Festiwalu Życia w Kokotku na Śląsku opowiedział, że dostał sygnał od Boga, by wycofać się z telewizji i zamknąć część swoich biznesów. Uważa, że telewizyjna popularność mogła przeszkodzić mu w wielbieniu Boga. Obawiał się, że telewizja stanie się dla niego bożkiem, więc z niej zrezygnował i dziś wyznaje styl życia Maryi, a także zacieśnia relacje z Jezusem.

Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie i staram się żyć "stylem Maryi". Pan posłał nas w miejsce zupełnie dla nas nieznane, powołał do rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiliśmy. Jezus z rybaka zrobił pasterza. I z kucharza może zrobić kogo tylko chce. Wielu ludzi narzeka na Kościół, na księży, z tego powodu też z Kościoła odchodzą. Ja dziś wiem jedno: Jezusa odnajdziesz tylko w Kościele. To jest zgoda na wypełnienie się woli Bożej w swoim życiu. Nie ma szuflad dla Pana Boga. Trzeba zaprosić go do każdej przestrzeni swojego życia, a nie tylko do tych, o których myślimy, że są dla niego przeznaczone  - powiedział Wojciech Modest Amaro. (Pudelek)

Przypominamy, że Wojciech Modest Amaro jest właścicielem pierwszej w Polsce restauracji, która została uhonorowana gwiazdką Michelin, w 2013 roku. Czy to zasługa jego talentu i ciężkiej pracy, a może po prostu wymodlił ten sukces?