18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

GENIUSZ

Milion w Milionerach! Tomasz wygrał dzięki MODLITWIE DZIEWICY!

20.09.2022  09:55
Tomasz Orzechowski wygrał milion w "Milionerach"
Tomasz Orzechowski wygrał milion w "Milionerach" Fot: Milionerzy/player.pl

Milion! Tomasz Orzechowski wygrał główną nagrodę w kultowym teleturnieju "Milionerzy" TVN! Kim jest zwycięzca? To prawdziwy geniusz.

"Milionerzy" to jeden z najbardziej popularnych teleturniejów w Polsce, emitowany na antenie TVN z kilkoma przerwami od 1999 roku. Program cieszy się tak dużym zainteresowaniem widzów, że stacja wielokrotnie decydowała się na jego wznowienie, a prowadzącym niezmiennie, za każdy razem, zostawał niezwykle lubiany Hubert Urbański.

Od 1999 roku główną nagrodę w teleturnieju udało się wygrać tylko kilku osobom. Ostatnia główna wygrana padła jednak w ostatnim odcinku, a gra zwycięzcy zachwyciła widzów. To prawdziwy geniusz! I są na to niezbite dowody.

Milion w "Milionerach"

Okrąglutki milion złotych wygrał 19 września Tomasz Orzechowski. Mężczyzna na najważniejsze, ostatnie pytanie, musiał odpowiedzieć zupełnie sam - wcześniej wykorzystał wszystkie dostępne formy pomocy, znane jako "koła ratunkowe". I choć nie mógł liczyć na podpowiedź, tym razem zupełnie nie była mu ona potrzebna.

Kto w połowie XIX w. skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii? - brzmiało pytanie.

Pan Tomasz otrzymał cztery warianty odpowiedzi do wyboru:

A - Franciszek Liszt z Raiding
B - Edward Grieg z Bergen
C - Robert Schumann z Zwickau
D - Tekla Bądarzewska z Mławy.

Słyszeliście kiedyś o "Modlitwie dziewicy"? Pan Tomasz słyszał i wiedział doskonale, że autorką była Polka, Bez wahania zaznaczył więc odpowiedź "D" i wygrał okrąglutki milion złotych!

(nagranie pod tekstem)

Tomasz wygrał Milion. Geniusz pokazał też w innych teleturniejach

Wspomnieliśmy już, że pan Tomasz to geniusz, a dowodem nie jest wyłącznie wygrana w Milionerach. Mężczyzna wcześniej brał udział w innych znanych programach. Wystartował między innymi w kultowym "1 z 10" TVP i wprawił w osłupienie prowadzącego Tadeusza Sznuka - odpowiadał tak sprawnie i dobrze, że zabrakło pytań! Pan Tomasz zdobył rekordową liczbę 533 punktów i wygrał 10 tysięcy złotych.

W 2020 roku z kolei wystartował w programie "Va Banque", gdzie świecił tryumfy w aż ośmiu odcinkach. Męzczyzna wygrał tam 64 tysiące złotych.

Wiadomo już, na co pan Tomasz przeznaczy choćby część wygranego miliona z "Milionerów". Mężczyzna od lat marzy o wyjeździe do Nowego Jorku - chce do niego wyjechać i "poczuć klimat". Teraz to marzenie w końcu może się spełnić!