18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Przepalanie neuronów"

Miller nieuleczalnie chora. Czeka ją BOLESNA OPERACJA

09.02.2022  15:25
Monika Miller nieuleczalne chora. Czym jest fibromalgia?
Monika Miller nieuleczalne chora. Czym jest fibromalgia? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Monika Miller, czyli kontrowersyjna wnuczka premiera Leszka Millera, jest NIEULECZALNIE CHORA! Właśnie przekazała nowe informacje o swoim stanie zdrowia. Czeka ją bardzo bolesna operacja, która ma uratować jej włosy na głowie.

Monika Miller jakiś czemu trafiła do szpitala i cała Polska wstrzymała oddech. 26-letnia zjawiskowa modelka z mediów społecznościowych ma zdiagnozowaną przewlekłą niezapalną chorobę reumatyczną tkanek miękkich. Fibromialgia zaczęła dawać objawy takie jak m.in. ból całego ciała i łysienie. Gwiazda powiadomiła swoich fanów, że zdecydowała się na bolesny zabieg przeszczepu włosów. Zostanie przeprowadzony już za kilka dni, by wnuczka polityka całkowicie nie wyłysiała.

Choroba i operacja Moniki Miller. Gwiazda odzyska włosy?

Miller w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl przyznała, że wielu lekarzy rozkładało bezradnie ręce, podejrzewając anemię i niedobór witamin. Diagnozowali też łysienie plackowate i łysienie ze stresu. Celebrytka stosowała mezoterapię głowy, wcierki i zastrzyki, a nawet doczepy włosów.

Kiedy dowiedziałam się, że mam z tym żyć, uznałam, że po prostu zrobię przeszczep włosów, chociaż bałam się, że to nie ma sensu. Że w moim przypadku one i tak zaczną wypadać. Lekarz na szczęście mnie uspokoił, że te włosy na pewno nie wypadną. Zdecydowałam się na zabieg. Zrobię go w Polsce. Mam wrażenie, że niewielu lekarzy w ogóle wie o istnieniu tej choroby. Zazwyczaj jest tak, że dają leki przeciwbólowe, które nie działają. A potem rozkładają ręce, mówią, że jesteś histerykiem, hipochondrykiem – wyznała Monika Miller. (Radio ZET)

Monika Miller przejdzie zabieg ratujący włosy już 17 lutego. Jak podaje Radio ZET, jego koszt wynosi 20 tysięcy złotych. Pieniądze i strach zeszły jednak na dalszy plan, bo najważniejsze dla gwiazdy jest uratowanie włosów na głowie.

Jestem pewna, że mi się „nie odwidzi” po jakimś czasie. Problem zostanie. Cena jest ustalana indywidualnie. Ja łysieję na całej linii czoła i to już duży obszar. Moja operacja będzie kosztowała 20 tysięcy złotych. Trochę się boję. Widziałam efekty tuż po zabiegu. Wygląda to przerażająco. Naprawdę makabra. Problemem jest to, że zanim ten przeszczep się przyjmie i wszystko będzie wyglądało dobrze, musi minąć sporo czasu. W moim przypadku nawet dwa lata. Najpierw to miejsce przeszczepu wygląda trochę jak poparzenie. Potem to się goi. Następnie te wszystkie włosy wypadają i muszą urosnąć od nowa, więc początkowo mogę mieć „jeża”  - opowiedziała Monika Miller.

Przy okazji przypomniała, że fibromialgia jest nieuleczalna i nie wiadomo co ją powoduje. Pozostaje jedynie leczenie objawów i przyjmowanie leków psychiatrycznych niwelujących „przepalanie neuronów”. Wyznała, że czasami ma wrażenie, że mózg nie wie kiedy ciało czuje ból, więc „wybiera bezpieczniejszą opcję” i daje uczucie bólu cały czas. Jak sama przyznała, początkowo zostały u niej wykryte zapalenie przełyku i żołądka, wrzody żołądka i nadżerki przełyku, a w jej krwi wykryto prątki gruźlicy. Sytuacja była tak dramatyczna, że udała się do szpitala, prosić, by prosić o tracheotomię, gdyż miała problemy z oddychaniem.

Nie mogłam z nikim rozmawiać. Dusiłam się, bolało mnie gardło, piekła mnie klatka piersiowa. Zdiagnozowano u mnie fibromialgię, więc przynajmniej teraz już wiem, dlaczego tak bardzo boli mnie ciało. I że nie wymyślam sobie tego. Czasem ból jest tak silny, że wyję z bólu i nie mogę wstać z łóżka. Nie mogę spać i zawsze jestem zmęczona. Nawet jak odpoczywam bardzo długo i tak chce mi się spać. Wszystko mnie boli, nie mam siły. Skrzypią mi stawy, jakbym miała 80 lat - opwiedziała Monika Miller. (rmfmaxxx.pl)

Trzymamy kciuki za nadchodzący zabieg i za pełny powrót do zdrowia!

Czytaj także