18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec filmów dla Polski?

Morawiecki kontra Netflix. Premier atakuje serialowego giganta

12.11.2019  18:34
Morawiecki kontra Netflix. Premier atakuje serialowego giganta
Morawiecki kontra Netflix. Premier atakuje serialowego giganta Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mateusz Morawiecki oglądając film na Netflixie mocno się zdenerwował. Postanowił zrobić twórcom platformy ostrą lekcje historii. Myślicie, że to początek końca dla rodzimych użytkowników?

Premier Mateusz Morawiecki vs. Netflix. Ten konflikt zaparł dech w piersiach fanom seriali oraz wszystkim internautom. O sprawie piszą nawet najważniejsze, światowe media. O co poszło?

Mateusz Morawiecki kontra Netflix

W nowym dokumencie, poświęconym Iwanowi Demaniukowi, ukraińskiemu oprawcy z Treblinki, który jest dostępny na platformie Netflix, pojawia się współczesna mapa Polski z jej obecnymi granicami. Na ową mapę naniesiono miejsca rozlokowania niemieckich obozów koncentracyjnych: Auschwitz, Treblinka, Sobibór i inne.

Co ciekawe, firma produkująca ów dokument, zaszła już za skórę Szkotom (pozbawiając ich niepodległości). Polski premier widząc nieprzyjemną w skutkach pomyłkę, postanowił, że tego nie przemilczy i... napisał do Netflixa!

Wierzę, że ten okropny błąd popełniono w sposób niezamierzony - i mam nadzieję, że będziecie Państwo w stanie poprawić go tak szybko jak to możliwe, poprzez modyfikację wspomnianej mapy

- czytamy w jego wiadomości interwencyjnej. 

Najwyraźniej jego reakcja nie pozostała bez echa, bowiem odpowiedział na nią szef Netflixa Reed Hastings, który zapowiedział, że pilnie przyjrzy się sprawie mapy Polski. Teraz trwa oczekiwanie na jego reakcję.

Jak wspomnieliśmy na początku, sprawę zauważyły światowe media, takie jak: The New York Times, The Washington Post, agencja Reuters, brytyjski The Daily Telegraph, IndieWire, a nawet branżowy The Hollywood Reporter.

Myślicie, że urażony Netflix może odciąć Polaków od niekończącego się źródła seriali. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej