18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Były hity, jest walka o życie

Muzyk disco polo ma raka. Dramatyczna sytuacja

Wojciech Kozicki
01.02.2021  14:46
Łukasz Czyba z grupy Vipodance ma złośliwy nowotwór jelita grubego
Łukasz Czyba z grupy Vipodance ma złośliwy nowotwór jelita grubego Fot: MARIAN SADKOWSKI/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gwiazdy disco polo i wykonawcy tacy jak Radek Liszewski z Akcent, Sławomir Świerzyński z Bayer Full, Zenek Martyniuk z Akcent czy Marcin Miller z Boys wydają się niezniszczalnymi legendami. A jednak, czasem to muzycy disco polo w Polsce potrzebują pomocy. Łukasz Czyba z grupy Vipodance jest chory na raka i potrzebne jest wsparcie finansowe.

Łukasz Czyba z grupy Vipodance to niekwestionowana gwiazda disco polo, a Polacy bawią się dzięki niemu przy takich przebojach jak m.in. "Lans na maxa", "Kebab", "Made in China", "Krew nie woda" czy "Daj mi usta". Jednak muzyk zachorował na nowotwór i potrzebne są mu pieniądze na walkę z rakiem. Sytuacja jest dramatyczna.

Czyba z Vipodance ma raka. Potrzebuje pomocy

Zespół Vipodance na Facebooku poinformował, że działalność grupy ze względu na sytuację zdrowotną Czyby zostaje czasowo zawieszona. Do tego ruszyła internetowa zrzutka pieniędzy, ponieważ sytuacja finansowa muzyka jest „beznadziejna ze względu na brak pracy”.

Ujawniono, że Łukasz Czyba od pół roku choruje na raka złośliwego jelita grubego. Przeszedł operację, jest już po szóstej dawce chemii, ale jego organizm bardzo źle znosi chorobę i Czyba nie może podjąć żadnej pracy. Zespół zapewnia, że gdy tylko muzyk poczuje się lepiej, a do tego zostaną złagodzone restrykcje i obostrzenia, grupa zaprezentuje 2 nowe piosenki.

Niestety walka ta generuje wydatki, dzięki którym Łukasz może i będzie mógł funkcjonować: - specjalistyczne konsultacje lekarskie (onkolog, gastrolog) - dieta - lekarstwa a do tego dochodzi jeszcze normalne funkcjonowanie. Stąd też moja prośba o wsparcie z Waszej strony dla Łukasza który chcę żyć. Liczy się każdą złotówka, aby pomóc Łukaszowi – czytamy na Facebooku Vipodance.

Vipodance - Krew nie woda - TELEDYSK

Czytaj także