18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

smutne wieści

NIE ŻYJE ZNANY POLSKI RAPER. Cierpiał na neurofibromatozę

13.01.2022  08:39
Nie żyje polski raper. Cierpiał na rzadką chorobę
Nie żyje polski raper. Cierpiał na rzadką chorobę Fot: Shutterstocki

Smutne wieści z rana. W środę 12 stycznia zmarł raper Karol Jerzy Nowakowski, znany jako Pjus. Miał zaledwie 40 lat.

Pjus nie żyje. Raper znany z występów między innymi z Pezetem czy Eldo miał 40 lat. O śmierci muzyka poinformował portal CGM.

Karol Jerzy Nowakowski był ciężko chory - w 2004 roku zdiagnozowano u niego bardzo rzadką chorobę neurofibromatozę typu 2. Jego nerwy słuchowe objął nowotwór. Pieniądze na leczenie rapera zbierali polscy muzycy, dzięki ich akcji udało się usunąć zmiany nowotworowe z nerwów słuchowych i kręgosłupa, niestety w konsekwencji zabiegów muzyk utracił zmysł słuchu. Później udało się operacyjnie przywrócić go w 80 procentach.

Pjus nie żyje. Zmarł tuż przed operacją

Nie był to jednak koniec dramatu Karola Nowakowskiego. Mężczyzna dalej chorował, w 2017 roku, gdy wydawał album "Słowotwóry", nie był już w stanie rapować, jego teksty wykonywali inni artyści. Ostatnich kilka miesięcy raper spędził w szpitalu. 12 stycznia 2022 roku Pjus miał przejść operację pienia mózgu, ratującą mu życie. Jeszcze we wtorek pisał o tym na Facebooku. Zmarł kilka godzin przed planowanym zabiegiem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej