18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nikt ich nie zna

Na Eurowizji znów będzie porażka? TVP zdradza, kogo chce wysłać

14.01.2022  12:47
Znów nas czeka porażka na Eurowizji? TVP zdradza, kogo chce wysłać
Znów nas czeka porażka na Eurowizji? TVP zdradza, kogo chce wysłać Fot: TRICOLORS/East News

Polska znów stanie się pośmiewiskiem Europy? A może tym razem odniesiemy sukces? TVP zdradza, kto weźmie udział w eliminacjach do konkursu. Jest mały problem - tych artystów prawie nikt nie zna. 

Polska powtórzy w tym roku "sukces" Rafała Brzozowskiego w konkursie Eurowizji? Pupilek TVP w 2021 roku zajął przedostatnie miejsce w półfinałach, a TVP orzekła, że świat się nie zna na muzyce. Już wcześniej pojawiały się jednak liczne głosy, że reprezentant naszego kraju jest miałki, właściwie nie potrafi śpiewać, a przygotowana przez niego piosenka to gniot. Jacek Kurski i jego kumple z rządowej telewizji nie słuchali, sami Brzozowskiego wskazali jako reprezentanta i przynieśli Polsce wstyd. No cóż...

W tym roku władze TVP zmieniły taktykę i postanowiły powrócić do wyboru artystów przy pomocy widzów. Planują koncert, na którym wystąpi dziesięciu reprezentantów. Tyle tylko, że finałową dziesiątkę wybrali sami spośród 150 zgłoszeń, a i w niej znajdziemy nazwiska z TVP już "znane". Tak jakby nic się więc w tej kwestii nie zmieniło.

Kto pojedzie na Eurowizję?

TVP daje Polakom wybór, ale dość ograniczony. W piątek telewizja ujawniła, kto będzie walczył o miano reprezentanta i cóż... znów rozczarowanie. Prawie nikt nie wie, kim są wymienieni artyści!

Kto zatem dostąpił "zaszczytu" i pojawi się w eliminacjach? Są to kolejno: Unmute z utworem "Glośniej niż decybele", Karolina Stanisławczyk z piosenką "Move", Emilia Dębska i jej "All I need", Daria w piosence "Paranoja", Krystian Ochman i "River", Lidia Kopania w utworze "Why does it hurt", Kuba Szmajkowski "Love sick", Karolina Lizer "Czysta woda", Siostry Szlachta "Drogowskazy" i Ania Byrcyn z piosenką "Dokąd".

Jak już wspomnieliśmy, część z wymienionych artystów miała już swoje debiuty w TVP, innych ciężko znaleźć gdzieś w sieci. Karolina Stanisławczyk prezentowała swe wdzięki na "Sylwestrze marzeń", podobnie Daria i Kuba Szmajkowski. Unmute to z kolei projekt osób... głuchoniemych i zdaje się, że to właśnie oni mogą najbardziej wyróżnić się z tłumu typowo popowych głosów. Dajecie tu komuś szansę?

Czytaj także