18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok w monarchii

Na jaw wyszła tajemnica testamentu księcia Filipa

28.05.2021  13:34
Książę Filip zostawił testament
Książę Filip zostawił testament Fot: ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Książę Filip swoim odejściem pogrążył w wielkim żalu nie tylko poddanych, ale przede wszystkim swoją najbliższą rodzinę. Teraz pozostał po nim tylko testament. Małżonek królowej znany był z życia po swojemu, dlatego fakt, że jego ostatnia wola jest oryginalna - nikogo nie dziwi.

Książę Filip zmarł i ta śmierć doprowadziła jego żonę, królową Elżbietę II do krytycznego stanu. Monarchini wyszła za Filipa w młodości z wielkiej miłości i przez ponad 70 lat byli nierozłączni. Taka strata, mimo wszelkich życiowych niesnasek, jest czymś przerażającym. Do tej pory ciesząca się żelaznym zdrowiem monarchini momentalnie się załamała. Teraz jednak musi się ona pozbierać i żyć dalej - cała Wielka Brytania na to liczy.

Książę Filip zostawił pokaźną sumę Harry'emu

Jeszcze niedawno wszyscy byliśmy w szoku, kiedy światem wstrząsnęła wieść o tym, że książę Filip ciężko zachorował i trafił na bardzo długi czas do szpitala. Infekcja zaatakowała męża władczyni i znacznie go osłabiła. Ostatecznie żelazny książę zmarł niewiele przed swoimi setnymi urodzinami. Pozostawił po sobie smutek, żal, łzy, tęsknotę i... ostatnią wolę! Znany z tego, że w ciągu życia zawsze szedł pod prąd - książę Filip zaskoczył także po śmierci.

Książę Filip miał bardzo dobry kontakt ze swoim wnukiem, księciem Harrym. Ów niedługo przed śmiercią seniora opuścił szeregi rodziny królewskiej - ściągając tym samym na siebie gniew jej członków. W sercu dziadka jednak nic się nie zmieniło - młodszy syn księcia Karola i tak odziedziczy po nim niemałą sumę.

Jeden z brytyjskich tabloidów donosi, że mąż królowej Elżbiety pozostawił w testamencie około 30 milionów funtów i część tego majątku trafi również w ręce Harry'ego. Sprawę potwierdza "The Sun".

Filip nie był typem osoby, która ukarałaby wnuka za złe zachowanie. Był bardzo uczciwym, zrównoważonym i uroczym mężczyzną. Nigdy nie żywił urazy

- czytamy w owej gazecie. 

Myślicie, że Harry'ego i jego żonę ucieszy taki rozwój sytuacji?

Czytaj także
Przeczytaj więcej