18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Moje ciało to nie jestem ja"

Najman mówi o śmierci. Transcendentny nokaut

Wojciech Kozicki
14.09.2021  18:43
Intelektualne wywody Najmana. Z boksera zmienia się w filozofa?
Intelektualne wywody Najmana. Z boksera zmienia się w filozofa? Fot: Piotr Molecki/East News

Marcin Najman (prawie) zakończył walki w oktagonie i teraz jedynie bije się z myślami… o śmierci! El Testosteron u Moniki Jaruzelskiej desperacko próbował zdobyć Himalaje intelektu, rozprawiając o transcendencji, sensie życia i istocie wszechświata. Czy w tej dyskusji padł na deski?

Marcin Najman intelektualistą? Od dawna porusza tematy geopolityczne, a czasami nawet ocierające się o metafizykę. Gdy gościł w programie Moniki Jaruzelskiej poszedł jednak na całość. Dowiedzieliśmy się m.in., że czasoprzestrzeń jest zakrzywiona, prawa fizyki są idealne, „coś” transcendentnego stoi za istnieniem wszechświata, a Polaków trapi niemoc spojrzenia obiektywnego. Snuł nawet wywody o odrębności ciała i umysłu, a do tego zauważył również, że ilość antymaterii i materii we wszechświecie są w idealnej równowadze. Na tym jednak nie koniec...

Intelektualista Najman u Jaruzelskiej. Czy boi się śmierci?

Okazuje się również, że El Testosteron cały czas myśli o ŚMIERCI! Marcin Najman ujawnił, że śmierć jako zjawisko jest szalenie ciekawa, ale daleko mu do fascynacji śmiercią.

Myślę o śmierci, ale nie w kontekście czegoś strasznego, ale w kontekście zjawiska, które próbuję na wszelkie sposoby rozwikłać. Nauka nie ma odpowiedzi na tego rodzaju pytania fundamentalne "dlaczego". Podświadomie uważam, że może kiedyś się tego dowiemy, nawet po tej stronie – powiedział Najman u Moniki Jaruzelskiej.

Dlaczego Marcin Najman akurat teraz poruszył temat śmierci? Czy obawia się, że Ryszard "Szczena" Dąbrowski, znany z programu "Chłopaki do wzięcia" zmasakruje go podczas walki na MMA-VIP 3?

Najman u Jaruzelskiej - WYWIAD

logo Tu się dzieje